Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Zdravo prijateli sakam da prasam nekoj po upaten podnesov dokumenti za bg drzavjanstvo za celo semejstvo i rezultatot e ovoj jas sum na dopolnitelna od 22.12.2017 a soprugata dobi ukaz vo ponedelnikot isto taka moite polnoletni deca i dvete se so pilozitelno od 13.06.2018
E sega prasanjeto mi e dali ukazot od majka im ke vredi nahnadno da go prilozam posto se na polozitelno.
I uste nesto daj boze i decata da zemat dali ke mozi so nivni ukaz da se prilozi za mene posto sum na dopolnitelna odnapred vi blagodaram
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Zdravo prijateli sakam da prasam nekoj po upaten podnesov dokumenti za bg drzavjanstvo za celo semejstvo i rezultatot e ovoj jas sum na dopolnitelna od 22.12.2017 a soprugata dobi ukaz vo ponedelnikot isto taka moite polnoletni deca i dvete se so pilozitelno od 13.06.2018
E sega prasanjeto mi e dali ukazot od majka im ke vredi nahnadno da go prilozam posto se na polozitelno.
I uste nesto daj boze i decata da zemat dali ke mozi so nivni ukaz da se prilozi za mene posto sum na dopolnitelna odnapred vi blagodaram
Mislam dema ke pomogne ukazaot na soprugata nekoj poupaten advokat da fatis u sofia inAce koga bese na intervju i so kakvi dokumenti
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Dali poznavate nekoj dobar posreduvac da mi preporacate koj sto moze brzo da ja zavrsi procedurata?
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Koj e toj Vanco sto site go zborat? Od koj grad e on? Ima nekoj broj od nego?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Koj e toj Vanco sto site go zborat? Od koj grad e on? Ima nekoj broj od nego?
a dodeka se zamaras so posrednici sto se site isti izmamnici zosto ne si otides sama?
Ne smetas deka si sposobna da zastanes sama na salter i da kazes sto baras?
Pa so parite sto ke mu gi dades nego da si napravis eden jak soping vo Sofija :)
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
a dodeka se zamaras so posrednici sto se site isti izmamnici zosto ne si otides sama?
Ne smetas deka si sposobna da zastanes sama na salter i da kazes sto baras?
Pa so parite sto ke mu gi dades nego da si napravis eden jak soping vo Sofija :)
Ne mi igraat uloga parite, samo sakam pobrzo da se zavrsi postapkata.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Ne mi igraat uloga parite, samo sakam ponrzo da se zavrsi postapkata.
Единствено можеш само произходот да си го земеш побрзо со 100 евра корупција, а тоа не значи дека треба некој да ти ја брка целата процедура т.е. да те влече за рака по шалтери и за тоа да платиш 500 евра.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Единствено можеш само произходот да си го земеш побрзо со 100 евра корупција, а тоа не значи дека треба некој да ти ја брка целата процедура т.е. да те влече за рака по шалтери и за тоа да платиш 500 евра.
E da, ama dodeka da se snajdam jas po salteri I so razni formulari ke mi odzeme mnogu vreme, za toa vreme jas tie 500eur ke si gi zarabotam preku mojot biznis :)[DOUBLEPOST=1530097532][/DOUBLEPOST]
Jas sum od zaostanatite od 2013, deneska odbien. So dokument od prv bratuced
Bas mi e zal sto te odbile, ne znaev deka odivaat luge.
Ima I drugi odbieni?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom