Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Postaro lice od makedonija koe ima bugarsko drzavjanstvo se interesira dali mu sleduva nekakva penzija od Bugarija?Starosna?Ne najdov nisto za ovaa problematika fala vi ako znaete pozdrav :)
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
300 evra davam ako ima nekoj da mi zavrsi rabota da go zemam pasosot do januari 2019.

Cekam 3 i pol godini so dokumenti sum preku dedo drzavjanin na BG , momentalno sum na dopolnitelna od noemvri.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Jas imam posrednik ama imam custvo deka ne mi ja kazuva vistinata deka vo eden den nemozam koga ke zemam udostovernie za grazdanstvo da podnesam vo opstinata za egn zatoa prasuvam nekoj sto ja vodel postapkata dali navistina e taka
Не бе човек, се брка работа. Вадиш указот, и со него кај автобуската бркаш за лк. Се зема лк, за 10 дена, па се средва за пасош. Ако направиш полномошно за посредници, со две одења ќе средиш, затоа што тој ќе го подигни пасошот и ќе ти го донеси
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Jas imam posrednik ama imam custvo deka ne mi ja kazuva vistinata deka vo eden den nemozam koga ke zemam udostovernie za grazdanstvo da podnesam vo opstinata za egn zatoa prasuvam nekoj sto ja vodel postapkata dali navistina e taka
Во ости ден земаш улаз и пдиш во општина за егн.Чекаш 10 дена за егн и ппсче 10 дрна го земаш егн и со тоа одиш полиција на сликање за пасош
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Jas imam posrednik ama imam custvo deka ne mi ja kazuva vistinata deka vo eden den nemozam koga ke zemam udostovernie za grazdanstvo da podnesam vo opstinata za egn zatoa prasuvam nekoj sto ja vodel postapkata dali navistina e taka
Ne moze u eden den posto e prv pasos slikan
300 evra davam ako ima nekoj da mi zavrsi rabota da go zemam pasosot do januari 2019.

Cekam 3 i pol godini so dokumenti sum preku dedo drzavjanin na BG , momentalno sum na dopolnitelna od noemvri.
Nemoj da davas nisto vetuvaa sve i svasta mene licno me izgorea so mnogu pare deka ke bide pobrgu za nekoj mesec ne znam sto vise nema takva opcija verujte sega se kaem za mngou rab.sto dadovme pari ama toa e pamet u glava za drug pat PARI NA RAKA MARA ZA RAKA SAMO TOA E !!!
 
Член од
23 февруари 2018
Мислења
37
Поени од реакции
74
На интервју на 17.10.2017 и сеуште на задолжителна. Дали некој има претстава до каде се дојдени со проверките. Поздрав
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
На интервју на 17.10.2017 и сеуште на задолжителна. Дали некој има претстава до каде се дојдени со проверките. Поздрав
Здраво,
И јас сум на задолжителна, интервју почеток на октомври,Софија.
Стигнати се до 11 август, финална, иако има доста кои се сеуште на задолжителна.Значи,ние би требало да дојдеме во финална некаде во август, а за решавање на совет околу Нова година.

Поздрав,
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
На интервју на 17.10.2017 и сеуште на задолжителна. Дали некој има претстава до каде се дојдени со проверките. Поздрав
Стигнати се отприлика до средина на август 2017. Јас бев интервју декември 2017 и исто и кај мене задолжителна. За некој 2-3 месеци ќе влеземе во финална
 
Член од
23 февруари 2018
Мислења
37
Поени од реакции
74
Ве молам да ми кажете како е редоследот на процедурите после задолжителна проверка . Стварно не сум во тек
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom