Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Luge mi baraat adresaa vo bg da mu dadam pri podiganje na udostoverenie vo konzulatot vo bt.. Koja adresa mozam da mu ja pisam ili bilo koja mozi ?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Togas bese na intervju a od koga se vodese so brojceto koj.mesec bidejki i jas sum.septemvri 15415 brojce 2016 god a uste nisto zaglaven i preku kogo podnese za pasos tatko,dedo ili pozz
[DOUBLEPOST=1526727223][/DOUBLEPOST]
Na interju to kogaa ke odess dostavii go stariot dokument orginal.. Akoo samo si so kopijaa ke te stavat na dopolnitelnaa i ke zaglavis u mesto samo..
Go odnesov originalot napravija oni kopija i mi go vratija intervju sum 2019 januar
 
Член од
17 мај 2018
Мислења
7
Поени од реакции
1
Znae li nekoj da mi kaze na sto se odnesuva Проверка от Вицепрезидента на Р Б'лгарија dali e del od redovna procedura ili stanuva zbor za nekakva dopolnitelna proverka , kolku vreme trae od prilika?
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
NEKOJ DALI ZNAE DALI MOZE NEGDE DA SE PRASA DO KADE E SITUACIJATA SO CEKANJE ZA PASOS NEKOJ BROJ.OD SOFIJA OD MINISTERSRVO ILI CEKAJ I SE NERVIRAJ DRUGO RESENIE IZGLEDA NEMAA !!!
 
Член од
27 април 2018
Мислења
24
Поени од реакции
21
Статусот пред проверка од вицето ми беше дека советот ја разгледал молбата и одлучил положително. Следи издавање на указ од вицепрезидента. Па после месец ми се појави Проверка. тоа. Има ли некој сличен овде?
Da ,istoto bese i kaj mene.
 
Член од
27 ноември 2017
Мислења
64
Поени од реакции
25
NEKOJ DALI ZNAE DALI MOZE NEGDE DA SE PRASA DO KADE E SITUACIJATA SO CEKANJE ZA PASOS NEKOJ BROJ.OD SOFIJA OD MINISTERSRVO ILI CEKAJ I SE NERVIRAJ DRUGO RESENIE IZGLEDA NEMAA !!!
I da pisas mail nema da odgovori nikoj,telefonot samo zvoni,nikoj daa se javi.Cekaj i nerviraj se.Jas 11 meseca bef na cekanje za ukaz,a pred 5 dni me vratia ma finalni expertni pregled,veka ne se nerviram,ovia e za men i moj pasos kraj.
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Ke ve preglidat po sto pati ke si gubete vreme i ke se nervirate ama nekoj ke ve ubeduva deka se e vo red.Kade e P Kolev L Mladenov da idat da razgovarat so vlastite vo BG .AMA NIV GI INTERESIRA SAMO DA PRODAVAT POTVRDI
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.646
Поени од реакции
27.958
I da pisas mail nema da odgovori nikoj,telefonot samo zvoni,nikoj daa se javi.Cekaj i nerviraj se.Jas 11 meseca bef na cekanje za ukaz,a pred 5 dni me vratia ma finalni expertni pregled,veka ne se nerviram,ovia e za men i moj pasos kraj.
Вo иднинa пoвеќе oд 5 дo 10% oд aпликaнтите немa дa дoбијaт држaвјaнствo.Без oглед преку кaкви дoкументи тoј ке биде прoцентoт.Убaвo ми кaжa мене пoсредникoт уште нa пoчетoкoт-aкo имa вoљa ке земете,aкo немa вoљa нa секoј мoжен нaчин ке гледaaт дa oдбивaaт.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom