Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 март 2017
Мислења
68
Поени од реакции
95
Drugar, ja i ti isto terame :( intervju 15 fevruari 2016, na dopolnitelna od april 2017. Rok za dopolnitelni dokumenti 02 fev 2018, originali dostaveni dek 2017. Mislam deka nemaat cepnato ni eden od tie eden kup sto se staveni na dopolnitelna. Aman vise
Ne se sekirajte i jas sum so vas, intervju 17 fev 2016 i se isto dr, odneseni dopolnitelni dok i nema nikakva promena :(
 
Член од
4 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
11
Decki da ve prasam neso
Dali na nekoj tuka mu ima postreduvano julija salevska od vinica ?
 
Член од
30 октомври 2017
Мислења
69
Поени од реакции
72
Na isti den sme bile na intervju :D
i ja sum so vas vo paket 100 pati podobro pokasno 3meseca da pustev dokumenti nego togas do sea vekje ke se imase ukaz...ova e da se poludi...demek maj eve go maj i nisto i nareden da dojde maj pa ke bide isto. trpime isto kako i site prepiski sto bile do sea na dopolnitelna.
 
Член од
4 април 2017
Мислења
26
Поени од реакции
41
Ne se sekirajte i jas sum so vas, intervju 17 fev 2016 i se isto dr, odneseni dopolnitelni dok i nema nikakva promena :(
Ajde jas odam sam i nikoj ne mi kaza deka originalniot dokument da go prilozam vo M.P ama vie koj ste na dopolnitelna a ste odele preku posrednik ,posrednikot ne vi kaza deka mora da dostavite na vreme dokumenti pred da ve stavat na dopolnitelna?
 
Член од
30 април 2018
Мислења
25
Поени од реакции
42
Dali moze poonomosno da se zaveri vo bugarska ambasada vo Skopje? I koja e procedurata? Dali nekoj ima iskustvo?
 
Член од
30 октомври 2017
Мислења
69
Поени од реакции
72
Dali moze poonomosno da se zaveri vo bugarska ambasada vo Skopje? I koja e procedurata? Dali nekoj ima iskustvo?
da moze. Mene mi pomogna ljupco koi se bavi so osigururuvanje i dr raboti odma e do bg ambasada vo skopje. on mi go sredi dokumentite i za edna nedela taka nesto bev vo ambasada si go zemav polnomosnoto.
 
D

Drexel

Гостин
Ajde jas odam sam i nikoj ne mi kaza deka originalniot dokument da go prilozam vo M.P ama vie koj ste na dopolnitelna a ste odele preku posrednik ,posrednikot ne vi kaza deka mora da dostavite na vreme dokumenti pred da ve stavat na dopolnitelna?
Тогаш никој незнаеше дека треба да се приложи оригинал, Јас бев ставен на дополнителна 2 Мај 2017 а поднесов оригинал 25 мај 2017 откога само иницијативно пратив меил до ланджев да го прашам дали треба оригинал, тој рече да и однесов, А самиот протокол кој се однесува за сите излезе на 2 октомври 2017 така да јас сум поранил со месеци со доставување...иначе верувај ми и мене ми е жал што не почекав барем 3 месеци али тоа е незнаеме што ќе се случи.
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Kakvi dokumenti se barat vo ambasada za da mozis da si go podignis udostoverenieto ?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Na intervju koga bese?
почетокот јуни имав интер.2017 инаку пред ова беше "заинтересирани институции бла бла" така стоеше 12 месеци.[DOUBLEPOST=1526511405][/DOUBLEPOST]
da moze. Mene mi pomogna ljupco koi se bavi so osigururuvanje i dr raboti odma e do bg ambasada vo skopje. on mi go sredi dokumentite i za edna nedela taka nesto bev vo ambasada si go zemav polnomosnoto.
тие што се окулу амб.скопје за посредување на подавање документи,преводи,легализации и др.за колку колат кој е најефтин таму!??
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2017
Мислења
69
Поени од реакции
72
почетокот јуни имав интер.2017 инаку пред ова беше "заинтересирани институции бла бла" така стоеше 12 месеци.[DOUBLEPOST=1526511405][/DOUBLEPOST]
тие што се окулу амб.скопје за посредување на подавање документи,преводи,легализации и др.за колку колат кој е најефтин таму!??
ne pamtam ceni, ne sakam da reklamiram nikoj. jas bev kaj toj ljupco odma sto e do vlezot za podavanje dokumenti. isto taka on mi pravese dokumenti i za D viza, osiguruvanje prevodi i drugi raboti i mi zema 2300denari. ako sakas pisimi pp ke ti pratam brojce pa slusni se vo vrska so cenite.
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
ne pamtam ceni, ne sakam da reklamiram nikoj. jas bev kaj toj ljupco odma sto e do vlezot za podavanje dokumenti. isto taka on mi pravese dokumenti i za D viza, osiguruvanje prevodi i drugi raboti i mi zema 2300denari. ako sakas pisimi pp ke ti pratam brojce pa slusni se vo vrska so cenite.
Dali moze od toj ljupco da mi pisete broj u inbox
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Ajde jas odam sam i nikoj ne mi kaza deka originalniot dokument da go prilozam vo M.P ama vie koj ste na dopolnitelna a ste odele preku posrednik ,posrednikot ne vi kaza deka mora da dostavite na vreme dokumenti pred da ve stavat na dopolnitelna?
Abe drugar, jas insistirav da im go ostavam originalot, ne sakaa da go zemat. Znaci uporen bev, i nisto. Mi vika ako treba, naknadno ke mi baraat. I taka i bidna, me bapnaa na dopolnitelna.
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Дали на некој од статус Проверка от Вицепрезидента му е вратен статусот на финален експертен преглед?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom