Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
V

vkv

Гостин
Остави ги, имав кажано дека новата комисија веќе ги разгледува.
Да видиме што глупости ќе се истресат
Samo pisav sto mi kazale. I ja cekam od 2014 sum ako saka i utre neka bide. A koj se razgledani koga sve sto pratam ne e mrdnato[DOUBLEPOST=1520256056][/DOUBLEPOST]
Ne e tocno do krajot na letoto nema da ima mnogu na dopolnitelna
Sakas da kazes deka ke bidat na finalen pregled ili so ukaz vo raka
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
DA pisam i jas nesto vo maj pravam 4 godini od iterviju mislam oti sega pak da podnesam pobrzo ke bide posle tolku vreme izgubiv nadez.[DOUBLEPOST=1520259478][/DOUBLEPOST]Raboti sajtot na ministerstvo za pravosudie.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Dali znae nekoj, dali ima najava za potpisuvanje na nov bran ukazi i do koga najkasno bi trebalo da bidat potpisani, ako ima nekoj informacija neka pise.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Dali znae nekoj, dali ima najava za potpisuvanje na nov bran ukazi i do koga najkasno bi trebalo da bidat potpisani, ako ima nekoj informacija neka pise.
Пиши и на Јотова, само таа знае

КОНТАКТИ
Дирекција "Канцеларија"
Софија 1123, "Дондуков" 2

Работно време:
понеделник-четв'рт'к
10.00-12.00 и 14.30-17.00 часа

Тел: (02) 9239333 /централа/
Факс: (02) 9804484 /централа/
Ел. пошта: priemna@president.bg
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Sto e rabotava sto ne potpisuvaat ukazi ??? Jas cekam nad 3 meseci
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Najde da kaze cistacot na krajnite kvartovi na nekoja germanska provincija. E, da boli veruvam... davas tolku pari, cekas so godini, posrednici te zaebavaat i za na kraj da dobies evropski pasos za da metes ulica.
Eh toa e zivotot e surov i ne e spravedliv ama barem malku svest da imase (ako ja imase nemase da si toa sto si) ke si gledase vo tvojot dvor a ne vo tugiot
Podobro cistac na krajni kvartovi na nekoj grad u germanija otkolku umobolno stvorenje kako nekoja clenka na forumov :)
 
Член од
8 февруари 2018
Мислења
46
Поени од реакции
23
Denes promenet statusot na eden moj drugar od zadolzitelna na finalna intervju maj 2017 pozzdo site
 
Член од
5 март 2018
Мислења
12
Поени од реакции
19
Znae li nekoj sto se slucuva? Od dekemvri mi e smenet statusot i cekam ukaz da mi se potpise...Posrednikot togas mi kaza 1-2 meseci deka traelo ama ne ke da e taka...
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
ab
Само што таа лична карта не е привремена, туку со неограничен рок.
bas me interesire so taa karta znaci samo za u bg vaze da zivees i rabotas e sea so istata karta dali moze da se patuva u eu potocno anglija i kolko vreme e dozvoleno prestoj ?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Јас сум 10***/2015 со интервју март 2016. За нас ништо ново немат :/
Исто.. 10XXX/2015 Интервју Март 2016.. Тапкаме во место.. Ништо што правевме досега, тоа и отсега . Ке си чекаме. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom