Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Ti si izgleda preku Sofija direktno, preku konzulat ima dva broja eden so koj proveruvas i koga ke otvoris vnatre brojot na prepiskata e drug.
Се извинувам, во право си најдов сега. Кога отварам ми пишува 100XX/2016.

ама пак не е ни приближно исто како на корисникот погоре што веќе е на финална.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Се извинувам, во право си најдов сега. Кога отварам ми пишува 100XX/2016.

ама пак не е ни приближно исто како на корисникот погоре што веќе е на финална.
Pa zatoa prasav na koj broj se misli, so brojkite dadeni vo protokolot, na onoj za proverka ili na onoj broj na prepiskata?
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Intervju noemvri 2016 vo sofia, dali seuste ste na zadolzitelna ?
Да и јас и сестра ми и дечко ми сите на почеток на ноември и сите сме уште на задолжителна, значи 11 месеци.[DOUBLEPOST=1507062009][/DOUBLEPOST]
Pa zatoa prasav na koj broj se misli, so brojkite dadeni vo protokolot, na onoj za proverka ili na onoj broj na prepiskata?
Јас ги кажав моите броеви сега @Quaresma17 нека се изјасни за да видиме до кај сме со броевите за во финална.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.640
Поени од реакции
27.880
Arno im receJulian Angelov vo parlamentot... Kako moze na makedoncite da im barate dokument za poteklo? Koga dokumentite za nivnoto poteklo se vo nasite arhivi tuka vo Sofija
Нa тoј секoјa чест,дa зaпнaт пoвеќе тaкa ревнoснo ке немaме гaјле
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
21
Поени од реакции
6
Zdravo, sakam da prasam dali postoi nacin da se dojde do originalen dokument od nekoj arhiv ili bugarska egzarhija za predok roden (1900 god) i vencan(1920 god) i da se pobara originalen dokument od toa vreme napisano na bugarski jazik ili toa e nevozmozno?
 
Член од
4 септември 2017
Мислења
8
Поени од реакции
9
Да и јас и сестра ми и дечко ми сите на почеток на ноември и сите сме уште на задолжителна, значи 11 месеци.[DOUBLEPOST=1507062009][/DOUBLEPOST]

Јас ги кажав моите броеви сега @Quaresma17 нека се изјасни за да видиме до кај сме со броевите за во финална.
Образувана преписка: No.73**/2016
Молба вх.номер: 136**/2015
Интервју во Софија 13ти септември
 
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
317
Samo ako najdes po tvoi stari dokumenti... inaku da baras po bg arhivi nema teorija, nema ni da znaes od kaj da pocnes pontie lavirinti ...

Zdravo, sakam da prasam dali postoi nacin da se dojde do originalen dokument od nekoj arhiv ili bugarska egzarhija za predok roden (1900 god) i vencan(1920 god) i da se pobara originalen dokument od toa vreme napisano na bugarski jazik ili toa e nevozmozno?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ПРАШАЊЕ:влегувам во пети месец со овој статус,преписката се намира в процедура и тнт..колку време обично седи вака??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom