Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Дечки имам опција преку посредник со изводи од една линија и интервју за месец дена од плаќање унапред на 1400 еур. Превара или?
Можно е и да не е превара, посебно ако има длабоки врски во министерството и знае на кого да му ги стави парите во џебот за да поминеш за 1 месец. Само внимавај можно е и да е превара.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.956
Дечки имам опција преку посредник со изводи од една линија и интервју за месец дена од плаќање унапред на 1400 еур. Превара или?
Мнoгу мaлa сумa ти пoбaрaле,гoлеми се шaнсите дa те зaштрaфaт.Кoј пoпрвo ке земе oд тие пaри?Еден нaјoбичен пoсредник-aмaтер земa пo 500-600€ a пoлa се трoшoк.Внимaвaј.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Da ne misles Maj 2017? Jas bev od April 2017, pred 5 den mi se smeni na dopolnitelna, znaci okolu 5 meseci
Да извини 2017 е точното. 2016 фебруари ја започнав процедурата[DOUBLEPOST=1505829270][/DOUBLEPOST]
Da ne misles Maj 2017? Jas bev od April 2017, pred 5 den mi se smeni na dopolnitelna, znaci okolu 5 meseci
Извини, уште ова, дали беше со стар документ или со потврда
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Molba do admin.....ne ja zatvarajte temava banirajte gi site sto navreduvaat ili mesaat politiki. Ovoj forum mene mnogu mi pomogna za informacii za dobivanje na drzavjanstvo a i mnogu drugi zavisat od ovoj forum. Dusmanite samo ke se sitat ako ja zatvorite....pozdrav

P. S.postirav pred nekoe vreme deka ke se zabrzaat rabotive. Ke bide dobro samo trpenie .
 
A

andrea85

Гостин
Fuck i Zajko i Gajko i grujo... Bg ne i ide u prilog da nema makedonski bugari..

Промените ште б'дат направени чрез поправки в преходните и заклјучителни разпоредби на Закона за МВР и ште б'дат внесени оште днес, стана јасно от думите на Симеонов. Правителството подготвја усилено и други промени, с които ште се в'веде ускорена писта за издаване на б'лгарско гражданство на македонци.
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/dyrzhavata-pravi-promeni-za-siniata-karta-za-prebivavane-i-rabota-2049072
https://www.youtube.com/watch?v=Mn7MXm1X9lc
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Fuck i Zajko i Gajko i grujo... Bg ne i ide u prilog da nema makedonski bugari..

Промените ште б'дат направени чрез поправки в преходните и заклјучителни разпоредби на Закона за МВР и ште б'дат внесени оште днес, стана јасно от думите на Симеонов. Правителството подготвја усилено и други промени, с които ште се в'веде ускорена писта за издаване на б'лгарско гражданство на македонци.
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/dyrzhavata-pravi-promeni-za-siniata-karta-za-prebivavane-i-rabota-2049072
https://www.youtube.com/watch?v=Mn7MXm1X9lc
Toa se e preubavo se e sovrseno samo ima eden problem :D za da se sprovede vo praktika treba da pomina vo narodno sobranie... a koga ke pomine tamu... toa nikoj ne moze da znae :) minatiot pat skoro godina cekavme i pak na pola rabotata ostana
 
A

andrea85

Гостин
Toa se e preubavo se e sovrseno samo ima eden problem :D za da se sprovede vo praktika treba da pomina vo narodno sobranie... a koga ke pomine tamu... toa nikoj ne moze da znae :) minatiot pat skoro godina cekavme i pak na pola rabotata ostana
Последниот пат патриотите не беа во извршна власт... беа во коалиција без директно учество во власта. Сега Симеонов е вицепремиер. А бе доза позитивизам!
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
https://www.actualno.com/politics/bylgarija-shte-bori-demografskata-kriza-kato-privlicha-bylgari-ot-bivshite-syvetski-republiki-news_634011.html

При нап'лно изправни документи, целта ни е срок'т за получаване на б'лгарско гражданство да е 6 месеца т.е. да има "ускорена писта", зајави оште Симеонов. Тој посочи, че 53 000 македонци не могат да получат б'лгарско гражданство заради бјурократични проблеми.

:oleee:
Life ooo life ooooouu lifeeee.. ce ima nadez :)

ој благодари на вицепрезидент'т Илијана јотова, којато се ангажирала прјако с обс'ждане на темата, както и за процедурите за получаване на б'лгарско гражданство. "Целта ни от 2,3 или 5 години да свалим до 6 месеца срока за получаване на б'лгарско гражданство. Усилено работим с г-жа јотова по тези текстове и имаме нјаколко варианта на предложение. Тежкијат проблем е, че имаме 53 хилјади зајавленија с'с с'ответните документи на граждани от Македонија, които не могат досега да получат б'лгарско гражданство заради определени нормативни неуредици", с'обшти оште вицепремиер'т Валери Симеонов.[DOUBLEPOST=1505822224][/DOUBLEPOST]
DOBRO E NESTO UBAVO I INTERESNO SAMO NEKA BIDE NA DELO :)
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Последниот пат патриотите не беа во извршна власт... беа во коалиција без директно учество во власта. Сега Симеонов е вицепремиер. А бе доза позитивизам!
Abe nema nisto negativno eve veke cel mesec kako e vnesen zakonot skoro nema ni edna komisija pominato. Zatoa tuka ima edna neisvesnost pa se nadevam da ne trae dolgo kako minatiot pat
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Абе шо ако се препукуваат политички. Мене ми ќеф да се боцкаат. Секако тоа е право на слободен избор и мислење. Вистина темата не е за тоа но треба да се има во обзир и дека и политиката има удел во ова, не смее да е изоставена. Искрено нашите политичари ги гледам како багра. И сите опции се црни за сега. Не ми смета да се видат различни мислења, сепак ги ценам сите. Еве мое мислење, не треба да се земе здраво за готово, по потпишувањето работата се стопира, што се доби? Работната сила станува поевтина за чаушиве тука, а капиталот останува и финансискиот и интелектуалниот. А бугарите добија ексклузивитет на гасоводот. Али нема врска. Јас сум да се банираат лицата што пцујат и вреѓаат, тоа го оставам на администраторот. Сепак се гледам како член на улава заедница и ќе се прилагодам само да не претераме. Ај сите да добиете тоа што сакате
 
Член од
21 јуни 2017
Мислења
19
Поени од реакции
8
Да извини 2017 е точното. 2016 фебруари ја започнав процедурата[DOUBLEPOST=1505829270][/DOUBLEPOST]
Извини, уште ова, дали беше со стар документ или со потврда
So dok. od prv bratucet, skoro dostaviv i novi izvodi i umrenica i potvrda
 
D

Drexel

Гостин
Днес в Народното с'брание ште б'де предложен на групите на Обединение патриоти и на ГЕРБ готов, зав'ршен текст, којто подготвјаме вече в прод'лжение на близо 4 месеца с изклјучителното с'дејствие на МТСП, МВР, МВнР, Агенцијата за б'лгарите в чужбина. Привличали сме с'што и специалисти от НАП и от други институции, които имат прјако отношение к'м в'проса”, зајави Симеонов.

Влага во парламент :)

https://nova.bg/news/view/2017/09/19/193377/б'лгарско-гражданство-за-6-месеца-при-изправни-документи-цел-на-властта/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom