Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2017
Мислења
11
Поени од реакции
1
дечки има ли некој веќе во финална, а е бил на интервју ноември 2016? Читам по нет дека некои од тој месец веќе биле во финална???

Кај мене прв чекор ноември 2015, интервју ноември 2016 и сега статус Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Isti sam I jas druze
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ДЕЧКИ не се секирајте сега ЗАЈКО ке потпише договор па ке пуштат скроз пак по старо на зими мајка за пасапорт...поз до всички не се притисњавајте:cool::);)(y):sneaky:
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
ДЕЧКИ не се секирајте сега ЗАЈКО ке потпише договор па ке пуштат скроз пак по старо на зими мајка за пасапорт...поз до всички не се притисњавајте:cool::);)(y):sneaky:
Gospodine... ulaff ste??
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Eve jas intervju Sofia oktomvri 2016, uste na zadolzitelna...
Aj nekoj od septemvri ili avgust 2016 sto imale intervju da kaze dali se na finalna?????
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Дали може само со происход да барам привремена лична карта?
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
Ти чекaш зa прoизхoд,тoa немa врскa сo тие зa укaз штo ги прaшувaш,тие чекaaт пoтпис зa држaвјaнствo.Мaлку си ги измешaл брзините.Акo oдиш преку aмбaсaдa или кoнзулaт зaкaжи си интервју уште сегa дa не губиш време зaштo прoизхoд дo крaј нa гoдинaвa ке чекaш
Ne moze taka jas prasav vo konzulatot mi rekoa deka do deka ne go zemes proishodot ne moziz da zakazis za intervju
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
Ne moze taka jas prasav vo konzulatot mi rekoa deka do deka ne go zemes proishodot ne moziz da zakazis za intervju
Зaтoa штo си им кaжaл декa немaш,aкo си рекoл декa гo имaш ке ти зaкaжеле.Тaкви рaбoти не требa дa прaшувaш вo кoнзулaтoт
 
Последно уредено:

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
После речиси 5 месеци на финална од денеска на дополнителна со запирка на крајот.Шо да праам сеа според вас...Документ пасош од брат,интервју април 2016,на финална од крај на фебруар до денес.
 
Последно уредено:

t55

Член од
7 ноември 2016
Мислења
44
Поени од реакции
44
Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
??????????????????/
што е следен чекор?
после колку време следен чекор?
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Svrtev eden kup broevi na prepiski od 2014, i so golema doza na sigurnost mozam da kazam deka posledniot broj na finalna sto e staven e 3460/2014, od tuka nagore vo slednite 200 brojcinja poveke nema finalna tuku samo dopolnitelna.

Dodeka od broj 3121/2014 - 3460/2014 se ispomesani ima kup seuste na dopolnitelna i kup na finalna.

Kolku vreme se so ovie statusi i so koja brzina rabotat neznam.
No ova e indikator otprilika do kade se stasani so prerazgleduvanje na 2014 godina.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ima li sansa da se zeme drzavjanstvo ajo.se nema dokument za poteklo? Braced mi ima podneseno od 2014 taka a ne znam so ke stori. Ve molam kolku I da e surovo kazete dali.ima sansi da izvadi drzavjanstvo
 
D

Drexel

Гостин
Ima li sansa da se zeme drzavjanstvo ajo.se nema dokument za poteklo? Braced mi ima podneseno od 2014 taka a ne znam so ke stori. Ve molam kolku I da e surovo kazete dali.ima sansi da izvadi
drzavjanstvo
Нема државјанство без доказ за потекло и тука нема никаква дискусија, Прашај ако можеш потврда од клуб да земеш ако пра баба или дедо биле родени во село со мнозинство бугари во македонија
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Нема државјанство без доказ за потекло и тука нема никаква дискусија, Прашај ако можеш потврда од клуб да земеш ако пра баба или дедо биле родени во село со мнозинство бугари во македонија
Jas sum na finalna I odam so sveditelstvo od baba. Ne be ubeden e deka ke zemi.. izgleda nekoj go molzi ama ne moze da svati. Prege zgresiv ima podneseno od 2013. Mu pisi donesi dopolnitelni dokumenti
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom