Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 април 2017
Мислења
21
Поени од реакции
5
Kolku luge sme što čekame od 2013 i do kade sme ?
Brat mi ceka od 2013 e.. do nigde sme, odneseni dopolnitelni dokumenti vo dekemvri 2016 no otkogas nikakva promena na status, ne ni gi imaat razgledano :(:mad:[DOUBLEPOST=1497270131][/DOUBLEPOST]
Edno prasanje :D na ovaj email mozi se da se prasa kako na primer do kade e nekoj broj i dali pisuvate na mk ili bg?
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Здраво длаи може да ми појасни некој, кога проверувам со Пин ми дава дека сум на Задолжителна а кога проверувам само со 18**/2016 на конзуларен пат ми дава дека сум на дополнителна ?
Инакѕ бев на интервју во Софија 11.09.2016.

Како да го протумачам сега ова ?
На што сум?

Поздрав и сите што побрзо документи ;)
Двете преписки што ги проверуваш се за различни особи и немаат врска една со друга иако имаат исти број. Ако си правел интервју во Софија тогаш проверуваш со пин и тоа е твојот преписка. Нема што да проверуваш преписки по консулски пат.
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
24
Поени од реакции
15
Двете преписки што ги проверуваш се за различни особи и немаат врска една со друга иако имаат исти број. Ако си правел интервју во Софија тогаш проверуваш со пин и тоа е твојот преписка. Нема што да проверуваш преписки по консулски пат.
Ne go buni coekot, bi trebalo da e isto. Jas bev preku ambasada dodusha. I so pin i dolu po konsulski pat mi dava isto nesto. Mozi e razlichno deka sum preku ambasada pak ...
 
Член од
17 мај 2017
Мислења
14
Поени од реакции
7
Некој да се пофали со промена на статус во задолжителна што бил на интервју април 2016та во конзулат во Битола??? :unsure:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.902
нејќам да те разочарам ама 3,5 месеци чекам указ :eek:
Премa ситуaцијaтa кaкo стoјaт рaбoтите у мoментoв требa дa си пресреќен,a никaкo рaзoчaрaн кaмo јaс дa сум нa твoе местo
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom