Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Deneska mi se smeni vo finalna
Intervju 17.03.2016
Prepiska 20**/2016
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
фала за одговорот. Јас сум преписка 25XX од 30-ти Март 2016. Овие денови би требало и јас да одам на финална , здравје.

EDIT: Само што проверив пред 3 минути ми стоеше дека сум на на задолжителна, сеа пак проверувам, и ОП:



Не ми е јасно, само како се смени за 3 минути статусот ! Со среќа на сите. :) Од интервју до овој статус чекав 10 месеци и 10-тина дена.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
фала за одговорот. Јас сум преписка 25XX од 30-ти Март 2016. Овие денови би требало и јас да одам на финална , здравје.

EDIT: Само што проверив пред 3 минути ми стоеше дека сум на на задолжителна, сеа пак проверувам, и ОП:



Не ми е јасно, само како се смени за 3 минути статусот ! Со среќа на сите. :) Од интервју до овој статус чекав 10 месеци и 10-тина дена.
Ne mi e jasno kako vie koga ste na intervju vo mart prepiskata vie 20**/2016 jas sum april a prepiskata mi e 10**/2016 kako e redosledot
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
P
фала за одговорот. Јас сум преписка 25XX од 30-ти Март 2016. Овие денови би требало и јас да одам на финална , здравје.

EDIT: Само што проверив пред 3 минути ми стоеше дека сум на на задолжителна, сеа пак проверувам, и ОП:



Не ми е јасно, само како се смени за 3 минути статусот ! Со среќа на сите. :) Од интервју до овој статус чекав 10 месеци и 10-тина дена.
repiskata ti e smeneta pred mesec ama denes e smeneta vi sistem
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
P

repiskata ti e smeneta pred mesec ama denes e smeneta vi sistem
Како тоа сменета пред 1 месец, а сега во систем? Јас ти кажувам дека вчера во рок од 4-5 минути двапати проверив, првпат добив дека сум на задолжителна постапка, после 2 минути пак проверувам и добив дека сум на финална проверка.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Како тоа сменета пред 1 месец, а сега во систем? Јас ти кажувам дека вчера во рок од 4-5 минути двапати проверив, првпат добив дека сум на задолжителна постапка, после 2 минути пак проверувам и добив дека сум на финална проверка.
Сака да ти каже дека сега ти е ажурирано , иначе од пред месец дека ти е сменета а ти стоеше дека си на задолжителна.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Сака да ти каже дека сега ти е ажурирано , иначе од пред месец дека ти е сменета а ти стоеше дека си на задолжителна.
Како знае од кога е сменета? Има нешто по кое гледа или ?
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Здраво, во Струмица имаше посредник за бугарско државјанство,се викаше Гоко Николов. Дали има некој контакт од него?
begaj od nego prevarant e mnogumina luge(i moja bratucetka koja se znae so negovata kerka koja uci na privatniot jahja kemal) gi izlaza im gi zede parite i ne dostaveno nikakva dokumentacija (dopolnitelni dok)
 
Член од
26 јануари 2016
Мислења
67
Поени од реакции
73
Dali ima vrateno nekoj prekraten preku advokatite od Sofija. I koj e stavot na l.m. po ova, bidejki toj garantirase deka advokatite od Sofija Rumen i Hristo gi vrakjaat prekratenite so potvrda od bkks ?
I tie sto imaat podneseno vo Sofija kaj ovie advokati, sto odgovaraat sega tie i Lazar Mladenov ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom