Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 март 2012
Мислења
44
Поени од реакции
14
Abe od koj dokument gledate toa za da se logirate na stranata? Ili mene uste mi e rano za na toa da se logiram?Za 8 meseci mi e intervjuto
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
41
Поени од реакции
6
konecnooooooooo 2013/12.09.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 137 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.sprugata bez dop dokumenti za mene so dok od vel trnovo za drugar so potvrda od strumica
Od koga cekas potpis
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Во Бугарска амбасада во Скопје имам поднесено... И мене ми е чудно
ima nekakva greska javi se vo bugarskata ambasada vo tel aviv i ako e tamu da go vratat vo Bugarija pa poe ke ti go pratat vo Skopje[DOUBLEPOST=1483540332][/DOUBLEPOST]
Во Бугарска амбасада во Скопје имам поднесено... И мене ми е чудно
ima nekakva greska javi se vo bugarskata ambasada vo tel aviv i ako e tamu da go vratat vo Bugarija pa poe ke ti go pratat vo Skopje
 
Член од
5 април 2015
Мислења
7
Поени од реакции
29
Конечнооо и кај мене денеска потпишан указот. Прво би сакал да им се заблагодарам на вмWo, без кои немаше да ја започнам процедурата. Второ би сакал да Ви се заблагодарам на сите Вие кои несебично, а и на оние кои себично ја полнеа темава. За крај би сакал да ве охрабрам сите Вие кои се двоумите, поднесувајте луѓе, 400-500е се ништо во споредба со мојата радост. Ви посакувам на сите вака да си дочекате. И за крај (број 79**/15 док. вујко). Поздрав и се најдобро.
 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
13
Одиш пред Коста Кафе ,улицата лево што е до коста кафе има Postbank таму им кажуваш дека треба да уплатиш за указ,ти даваат урнек уплатница внесуваш твои податоци плаќаш 50 лева,ди даваат потврда дека си платил,одиш во правосудие не во главната зграда туку позди неа има друга зграда висока е нова мислам на улица Асаков 5 е,на врата на обезбедувањето им даваш копија од тоа на email што ти го пратиле што ти е закажано во колку часот и одиш на шалтер 4,таму им кажуваш име и презиме,ти даваат лист на кој треба пишиш на која адреса сакаш да си леге 6 реон средец ит олку ти го даваат указот.Истиот ден носи си извод на роден и до коста кафе имаш прведувач емилија се вика постара жена е,таму плаќаш за прево и легализација и потоа откако ќе земеш указ одиш во општина средец таа тие до хотел рила од другата страна на зградата од коста кафе,таму плаќаш за егн пополнуваш формулар и толку слободен си,Целата процедура можиш да ја средиш за кратко време.Види малку на Maps не е на одмет.Поздрав
Blagodaram prijatele. Retki se vaka ubavi objasnuvnja. Pozdrav.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Конечнооо и кај мене денеска потпишан указот. Прво би сакал да им се заблагодарам на вмWo, без кои немаше да ја започнам процедурата. Второ би сакал да Ви се заблагодарам на сите Вие кои несебично, а и на оние кои себично ја полнеа темава. За крај би сакал да ве охрабрам сите Вие кои се двоумите, поднесувајте луѓе, 400-500е се ништо во споредба со мојата радост. Ви посакувам на сите вака да си дочекате. И за крај (број 79**/15 док. вујко). Поздрав и се најдобро.
jas sum 88**/2015
znaci se dvizi rabotava
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Isto i jas bev vo Sredec i taa na salter mi pobara samo na obicno livce da i napisam majka, tatko,braka i sestri ako imam samo da zapise podatoci za familijata, a prv pat slusam deka mora izvodi da se nosat, isto i koga se slikav za licna karta i pasos ne mi pobaraa svedoci, a bas dva pati ja preprasav zenata dali treba svedoci i mi rece deka ne treba

Aj ti otvaraj gi oci i toa da vovedat ne gi treba mnogu[DOUBLEPOST=1483578141][/DOUBLEPOST]
Дали дефинитивно треба сведоци за сликање некој што се сликал ако сака нека помогни!
Ne treba svedoci mozebi ako gi nanerviras i pravis se pameten sesto da potrazat ama kogo molis ne treba da go lutis
Izvod treba bez nego vracaat vo Slatina preveden legaliziran a kako inaku na makedonski ce go dades sto pisuvase eden ne trebalo da se prevede tamu e oficijalen jazik bugarskiot i tolku
 
Последно уредено:
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
SAKAM DA PRASAM AKO IMA NEKOJ DA MI PODOBJASNI NA FORUMOV VE MOLAM KAKO SE DVIZAT RABOTITE IMA LI NEKAKVI OLESNUVANA ZA BLGARSKO GRAZDANSTVO TREBA LI POTEKLO SE USTE ,SE DONESOA LI NEKAKVI OLESNUVANJA PO TOA PRASANJE VE MOLAM AKO NE VI E TESKO DA NAPISETE KAKVO SE DVIZAT RABOTITE VO MAJKA BUGARIJA PO OVA PRASANJE.[DOUBLEPOST=1483591387][/DOUBLEPOST]SAKAM DA PRASAM AKO IMA NEKOJ DA MI PODOBJASNI NA FORUMOV VE MOLAM KAKO SE DVIZAT RABOTITE IMA LI NEKAKVI OLESNUVANA ZA BLGARSKO GRAZDANSTVO TREBA LI POTEKLO SE USTE ,SE DONESOA LI NEKAKVI OLESNUVANJA PO TOA PRASANJE VE MOLAM AKO NE VI E TESKO DA NAPISETE KAKVO SE DVIZAT RABOTITE VO MAJKA BUGARIJA PO OVA PRASANJE.
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
i 2016 goodna e pocnata gledav za nekoi brojcinja.megu prvite 13,14,15 itn. Na nekoi im se izdadeni drzavjanstva na nekoi i potpisan ukaz i praten do ambasadite :) Neka odi pobrzo :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom