Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Дечки здраво.

Може ли некој во порака да ми пише бројче/име/искуство од добар посредувач за добивање на државјанство?

Дадо ми бил бугарин порано, така пишува на книшката. Сакам да пробам. :)

Тој шо имал искуство.
Ве молам.
Фала.
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ako nekoj ne znae na stranata na mjs bg pod prepiski po konsulski pat bez pin mozete da si gi sledite brojcinjata sto se okolu vas do kade se :)
 
Член од
27 февруари 2013
Мислења
3
Поени од реакции
2
Здраво дечки.
Ве молам дали некој може да ми помогне никако неможам да се пронајдам на http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
имам поднесено за Бг државјанство во 2013 бројчето : 9487/13 и подолу на ливчето има уште еден број 2731.
Ако може некој нека ми помогне како да проверам.
Фала многу.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
Здраво дечки.
Ве молам дали некој може да ми помогне никако неможам да се пронајдам на http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
имам поднесено за Бг државјанство во 2013 бројчето : 9487/13 и подолу на ливчето има уште еден број 2731.
Ако може некој нека ми помогне како да проверам.
Фала многу.
so sreka si go dobil pasosot rrzerviraj termin
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Здраво дечки.
Ве молам дали некој може да ми помогне никако неможам да се пронајдам на http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
имам поднесено за Бг државјанство во 2013 бројчето : 9487/13 и подолу на ливчето има уште еден број 2731.
Ако може некој нека ми помогне како да проверам.
Фала многу.
2731/2013 kaj molba
9487/2013 kaj pin
Si dobil drzavjanstvo. Kakgi dokumenti za poteklo odnese?
 
Член од
27 февруари 2013
Мислења
3
Поени од реакции
2
Беа на дополнителна проверка и не поднесов никакви документи за тоа ми е чудно како се премислиле :)
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
konecnooooooooo 2013/12.09.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 137 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.sprugata bez dop dokumenti za mene so dok od vel trnovo za drugar so potvrda od strumica
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
konecnooooooooo 2013/12.09.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 137 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.sprugata bez dop dokumenti za mene so dok od vel trnovo za drugar so potvrda od strumica
Честито :). Што се случи со другарот што му пишуваше нема категорични данни, а имаше документи од братучед??
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
114
Поени од реакции
139
И мене денес
Образувана преписка N:79**/2015/**.11.2015 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ *** от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
 
Член од
28 јули 2014
Мислења
66
Поени од реакции
13
Здраво, денес отворив за проверка и ми го дава следното:
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Тел Авив-Израел. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
Што значи ова? Поднесено е преку бугарска амбасада.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Здраво, денес отворив за проверка и ми го дава следното:
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Тел Авив-Израел. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
Што значи ова? Поднесено е преку бугарска амбасада.
Vo Bugarska ambasada vo tel aviv imas podneseno dokumenti?[DOUBLEPOST=1483538638][/DOUBLEPOST]
Здраво, денес отворив за проверка и ми го дава следното:
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Тел Авив-Израел. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
Што значи ова? Поднесено е преку бугарска амбасада.
Vo Bugarska ambasada vo tel aviv imas podneseno dokumenti?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom