Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
не е можно,,,,,тешко ми е да поверувам дека замаат пасоши без никакви документи,,,,стварно не разбирам,от друга страна јас сум еден от тие случаеви без никакви документи за доказ на потекло но сепак сум одбиен(ПРЕКРАТЕН)???????????
Prekratenite odat preku advokat preku lazar mladenov rasprasaj se ne se otkazuvaj
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ете и јас конечно закажав датум за аплицирање/интервју. Април 2017. Крајно време беше, белким понатаму ќе ја забрзаат работата.
Кога закажа во Правда? Деновиве? За април 2017?

Брзо. :)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Ете и јас конечно закажав датум за аплицирање/интервју. Април 2017. Крајно време беше, белким понатаму ќе ја забрзаат работата.
со СРЕЌА брату јас и ти сме најстарите на темава,а јас интервју јуни 2017.поз секое добро,со ГОСПОД НАПРЕД[DOUBLEPOST=1482720835][/DOUBLEPOST]
Prekratenite odat preku advokat preku lazar mladenov rasprasaj se ne se otkazuvaj
знам веке покренав
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
Pa praznik e vo bugarija a obicno za nerabotni denovi ne raboti stranata. Taka da ne e nosto neobicno.
 

D3N1

Alfa Team
Член од
27 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
3
Povtorno jas. Ako ima nekoj da treba da odi za Sofija na 3-ti Januar neka pise da podelime patni troskovi.
Samo sakam da spodelam uste nesto. Dobiv drzavjanstvo so dok od blgarska egzarhija od dedo.[DOUBLEPOST=1482784944][/DOUBLEPOST]Povtorno jas. Ako ima nekoj da treba da odi za Sofija na 3-ti Januar neka pise da podelime patni troskovi.
Samo sakam da spodelam uste nesto. Dobiv drzavjanstvo so dok od blgarska egzarhija od dedo.
 
Член од
6 јули 2016
Мислења
6
Поени од реакции
3
ej luge od finalna gledaj sega sto mi stoi Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,od 2013 cekam i taman dojdov do finalna me vratija na doplnitelna,da mi objasni nekoj sto e sega ova i sto znaci
Прати им писмо до министерство со барање да ти објаснат за што се работи. Наведи ги сите бројчиња што ги имаш и електронска пошта, да ти пратат одговор. Или, ако имаш некого ополномоштен или ти лично да одиш Софија и да прашаш на шалтер, но претходно да се најавиш.
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Прати им писмо до министерство со барање да ти објаснат за што се работи. Наведи ги сите бројчиња што ги имаш и електронска пошта, да ти пратат одговор. Или, ако имаш некого ополномоштен или ти лично да одиш Софија и да прашаш на шалтер, но претходно да се најавиш.
Jas bev na dopoln pa 2 dena na finalna pa 4 meseca na dopol za utvrduvanje poteklo pa 2 meseca na finalna i sega cekam 1 ipol mesec potpis nisto ne sum se javuval ni mejlovi cekaj i se ke bide ok od 2013 sum br125--
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.573
Знае ли некој со бугарски пасош ако сакаш да аплицираш за туристичка виза за САД преку Бугарија , на каков јазик се зборува у амбасадата? Бугарски или Англиски?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom