Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Од лично искуство на тој емаил има поголема шанса да ти се врати маилот назад, од што е преполн отколку да дознаеш одредена работа. Но ете давеникот секогаш се фаќа за сламка...
Od licno iskusvo samo potrudise da pises bugatski pozz
 

Attachments

Член од
9 април 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
ej luge od finalna gledaj sega sto mi stoi Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,od 2013 cekam i taman dojdov do finalna me vratija na doplnitelna,da mi objasni nekoj sto e sega ova i sto znaci
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
ej luge od finalna gledaj sega sto mi stoi Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,od 2013 cekam i taman dojdov do finalna me vratija na doplnitelna,da mi objasni nekoj sto e sega ova i sto znaci
So starite proizhodi si ti koga gi davaa samo so deklaracija i trwba da dostavis dokument za poteklo. Ako nemas oficijalen togas potvrda od nekoe zdruzenie
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Pepibe i jas sum od 2012 ...9x2x. Prekraten vo Maj/2015 i so novo intervju vo Noemvri/2015 vo ambasadata u Sk sum od Oktomvri/2016 na finalna...Najdov nekoi stari dokumenti od dedo mi i bidejki mi kazaa deka nema reaktiviranje na prekratenite prepiski pocnav od novo...
РЕАКТИВИРАЊЕ е можно,,ги ангазирав адвокатоте на младенов па со ГОСПОД НАПРЕД март би требало да има резултати,во мегувреме имам и наново постапка започнато со интервју во софија во јуни..
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Aj od toj sto ti odgovoril Petar Harizanov gore kaj sto pisuva napisi go emailot negov tuka ako sakas :)
Pa toj e istoto od email od pravosudie koga ke ti odgovorat zadolzen e toj petar nema nekoja filozofija samo malku so bukvite ke si pises primer
ште ве молја да ми дадете данни за мојта преписка с номера 1111/2012
Зашто не знам пин мераи многу
Напишав со блгарски букви ама не ми испагат на кајгана[DOUBLEPOST=1482628724][/DOUBLEPOST]
barem posredniko mi rece deka ja vnel krstenicat na tatko mi
Не сакам ама па можда и посредникот не ти ги превел изводите така имаа многу изгорени
 
Последно уредено:

D3N1

Alfa Team
Член од
27 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
3
Zdravo na site,konecno i jas da dobiv pred nedela dena potpis. Inaku sum od intervju oktomvri 2015. Na 3-ti januar imam zakazano za podiganje vo Sofija. Ako nekoj ide na 3-ti januar neka pise da podelime troskovi. Poz
 
Член од
4 мај 2016
Мислења
20
Поени од реакции
7
@Spicot najverojatno ne raboti zatoa sto e nedela, imam primeteno deka navecer skoro nikogas ne raboti, nitu rano nautro. Taka da najverojatno i vo Nedela. Proveri utre ili podobro vo Vtornik povtorno. Pozdrav
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Pa toj e istoto od email od pravosudie koga ke ti odgovorat zadolzen e toj petar nema nekoja filozofija samo malku so bukvite ke si pises primer
ште ве молја да ми дадете данни за мојта преписка с номера 1111/2012
Зашто не знам пин мераи многу
Напишав со блгарски букви ама не ми испагат на кајгана[DOUBLEPOST=1482628724][/DOUBLEPOST]
Не сакам ама па можда и посредникот не ти ги превел изводите така имаа многу изгорени
Da da znam ama na emailot na ministerstvoto za pravda ne stignuvaat mejlovite gi vraka nazad i pisuva deka emailot im e prepoln so poraki i zaradi toa ne moze da ja primi porakata
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
ej luge od finalna gledaj sega sto mi stoi Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,od 2013 cekam i taman dojdov do finalna me vratija na doplnitelna,da mi objasni nekoj sto e sega ova i sto znaci
20 mes na dop do maj 2 dena na finalna pa 4 mes kako tebe za utvrduvanje na dop pa 2 mes na finalna i sega 1 mes na potpis cekam imav dok od vel trnovo br12--- od 2013 cekaj ke bide a soprugata bez nikakvi dokumenti i ona e na potpis
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Da da znam ama na emailot na ministerstvoto za pravda ne stignuvaat mejlovite gi vraka nazad i pisuva deka emailot im e prepoln so poraki i zaradi toa ne moze da ja primi porakata
Mozda jas napisav pred septemvri i dobiv utredenta odgovor a koga prakas pokazuva ko da e prepun emelot ama utredenta oni mi go pisale pinot proveri vo spam ili vo trash mora da imas odgovor a i treba da si pises na bg[DOUBLEPOST=1482668967][/DOUBLEPOST]Da ne zaboravam FB_IMG_1482668520465.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom