Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
е сега се изнервирав,или е лага или вистина,се повеке и повеке слушам добив без НИКАКВИ ДОПОЛНИТЕЛНИ ДОКУМЕНТИ,,ај ако сакаш објасни пријателе,,твоите што се по националност како ти завршува презимето на (ски или ов) потврди или стари док..немаш ништо поднесено от тоа...МИСЛАМ АКО САКАШ..инаку со среќа

Nemam nikakva korist da lazam,imam pisuvaano I.prethodno ama koj ima vreme da cita taka.;)
Ne sum prijatel prijatelka sum,imam pisano podadovme zaedno so maz mi za bugarski pasos,koga dojde deka treba dopolnitelni dokumenti toj se snajde I prati od prv bratuced a jas ne,bidejki nemav.Ostavivme taka,so nadez toj da zeme pa posle da dostavuvam.jas kako sopruga negova.Imav krenato race od sve koga na 16 avgus procitav ovde na forumov deka.ima.od 2013 sto cekaat na potpis deka trgnala rabotata,proveriv I statusot mi bese smenet deka cekam potpis,eve vcera mi se smeni deka mi e potpisan.I ne sum samo jas ajde pa ke lazam,procitav I drugi sto.imaat pominato bez nikakvi.dopolnitelni dok.Cekame poveke od 3 god,valjda gledaat pobrzo da ja iscistat 2013,nezz sto da ti recam stvarno.Inace moite se makedonci a prezimeto mi e na ska.
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
43
Konecno!!!!
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Sleden cekoe za kolku vreme od prilika !
Inace od 2013 sum 11XXX so dopoln dokum!
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Некој заинтересиран за одење до Софија наредна недела, со моја кола да делиме трошоци, до сега сме 2, може уште 1 или 2
 
Член од
7 октомври 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Dali od Dopolnitelna se mene vo Vi Predstoi ili odma pise Molbata vi e razgledana?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Ajde sega jas so edna molba,koj znae bi mu bila blagodarna da mi odgovori.Ukazot mi e potpisan zakazan mi e i termin za podignuvanje.Sto e sledno????
Ko ke go podignam,denta se zavrsuva rabota za slikanje za pasos,treba da se prespie vo bg,teba pak da se odi???
Imase nekade pisano ama ne mozam da go najdam mislenjeto nezz na koja strana e,ako zne nekoj bi ve zamolila da me upati sto i kako.Vi blagodaram unapred i srekno na site.
 
Член од
7 јуни 2016
Мислења
73
Поени од реакции
104
Momci informacija nesto za 2013 ? Broj 154xx/2013 i 16xxx/2013 veke 20 meseci gore dolu na dopolnitelna .. sto se desava neznam ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom