Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
мој колега во исто време подадовме му се смени статусот потпишан указ ноќеска.Од прва рака информација а во исто време на 16.08.2016 исто така ни с есмени стѕатусот.Кај и да е во текот на денот ќе внесат на компјутерот.Сто посто се потпишани
ajde airlija neka eve ubava vest mene malku me zbuni sto do sega nema nikoj spomnato pred eden mesec da mu potpisat to me zbuni ali kako i da e neka e so srejka na site pozz ako ima promena ke izvestam pozz[DOUBLEPOST=1473407183][/DOUBLEPOST]
мој колега во исто време подадовме му се смени статусот потпишан указ ноќеска.Од прва рака информација а во исто време на 16.08.2016 исто така ни с есмени стѕатусот.Кај и да е во текот на денот ќе внесат на компјутерот.Сто посто се потпишани
ajde airlija neka eve ubava vest mene malku me zbuni sto do sega nema nikoj spomnato pred eden mesec da mu potpisat to me zbuni ali kako i da e neka e so srejka na site pozz ako ima promena ke izvestam pozz
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
мој колега во исто време подадовме му се смени статусот потпишан указ ноќеска.Од прва рака информација а во исто време на 16.08.2016 исто така ни с есмени стѕатусот.Кај и да е во текот на денот ќе внесат на компјутерот.Сто посто се потпишани
ajde cestito blgarce, eve sega si oficijalno blgarin v makedonija :) se dodeka ne zaminis vo EU :)

p.s. snosti bas zabelezav deka nemozese da se proveri brojce, izgleda togas napraja apdejt
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
ajde cestito blgarce, eve sega si oficijalno blgarin v makedonija :) se dodeka ne zaminis vo EU :)

p.s. snosti bas zabelezav deka nemozese da se proveri brojce, izgleda togas napraja apdejt
hehehe ne mu treba nego za vo EU hehehehehe mala sala malku imase nekoj postovi sto ne bea vo red ali nema veze vazno e site sto cekame da docekame i na tie sto se vrateni na dopolnitelna da go docekaat ovaj moment pozz do site[DOUBLEPOST=1473408095][/DOUBLEPOST]
ajde cestito blgarce, eve sega si oficijalno blgarin v makedonija :) se dodeka ne zaminis vo EU :)

p.s. snosti bas zabelezav deka nemozese da se proveri brojce, izgleda togas napraja apdejt
hehehe ne mu treba nego za vo EU hehehehehe mala sala malku imase nekoj postovi sto ne bea vo red ali nema veze vazno e site sto cekame da docekame i na tie sto se vrateni na dopolnitelna da go docekaat ovaj moment pozz do site
 
Член од
1 декември 2015
Мислења
20
Поени од реакции
17
zdravo drugari... Jas sum so brojce70**/2014 preku bitolska ambasada vraten na dopolnitelna I pred nova godina odneseni dokumenti od vujko, nemam odneseno nikakva potbrda od bugarskive klubovi, uste na dopolnitelna Edna godina nisto se nema smenato, pa baram mislejne Dali da se bara nekoj posrednik ili od potvrdive da se nosi nekoja ili samo da cekam pozz
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
zdravo drugari... Jas sum so brojce70**/2014 preku bitolska ambasada vraten na dopolnitelna I pred nova godina odneseni dokumenti od vujko, nemam odneseno nikakva potbrda od bugarskive klubovi, uste na dopolnitelna Edna godina nisto se nema smenato, pa baram mislejne Dali da se bara nekoj posrednik ili od potvrdive da se nosi nekoja ili samo da cekam pozz
И јас сум исто.Чекај,нема друго чаре,дуре не ја исчистат 2013 год.
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
i jas isto mislam posto do sega nema nikoj kazano da zel ukaz pred mesec dena mozebi imaat potpisano na tie sto se nad mesec dena i nesto ako sum greska ama sledam povejke od godina dena na forumov do sega ne se sejkavam deka nekoj zel ukas za pomalku od 1 mesec[DOUBLEPOST=1473422777][/DOUBLEPOST]a odkako ke se podigni ukazot dali znae nekoj tocno sto ponatamu i uste kolku vreme od prilika ke fati do zemajne na pasos pozz
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Здраво форумџии. Да споделам информација во врска со закажување на датум за интервју. Денес бев да поднесам документи во министерството, и немав закажан термин. Имаше прилично гужва (поради такви како мене без термин), но еден бугарин (незнам дали работеше во министерството, или беше само посредник) кажа дека ова е нешто како последна недела кај што министерството ќе пропушта луѓе да влезат во зградата без да имаат закажан термин. Демек од идната недела ќе било само оние кои се со закажано однапред. Незнам колку е веродостојно, но сепак, тие што планираат да одат наскоро, нека си имаат во предвид. Инаку, денес е 09.09.2016, а ми закажаа интервју за 12.12.2017 - тоа е 1 година, 3 месеци и 3 дена. И да речеме уште година откако ќе помине интервјуто, се на се искача 2 ипол накај 3 години (ако не те вратат на дополнителна нормално - недај боже). Јас сум преку Македонско- Бугарско Пријателство, и друг доказ за потекло немам - а потврдата од МБП ми е издадена само врз нотарски заверена изјава. Останува да тече време и да видиме што ќе биде. Поздрав и среќно на сите :D
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
imam novo kaj mene


Образувана преписка N:8405/2013/11.06.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 87 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација. neka e so srejka i na drugite
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Вашата преписка е вклјучена в Указ 87 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
денес и кај мене се смени, чекам за потпис од 16-ти август... честитики до сите останати, во право беше другарчето Владо!
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Вашата преписка е вклјучена в Указ 87 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
денес и кај мене се смени, чекам за потпис од 16-ти август... честитики до сите останати, во право беше другарчето Владо!
taka e sekoja cest za nego sepak spodeli ubava vest so srejka neka e[DOUBLEPOST=1473429043][/DOUBLEPOST]
Вашата преписка е вклјучена в Указ 87 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
денес и кај мене се смени, чекам за потпис од 16-ти август... честитики до сите останати, во право беше другарчето Владо!
taka e sekoja cest za nego sepak spodeli ubava vest so srejka neka e
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
мој колега во исто време подадовме му се смени статусот потпишан указ ноќеска.Од прва рака информација а во исто време на 16.08.2016 исто така ни с есмени стѕатусот.Кај и да е во текот на денот ќе внесат на компјутерот.Сто посто се потпишани
cisto za informacija, koe brojce e od prilika kolegata tvoj?
 
Член од
28 ноември 2013
Мислења
90
Поени од реакции
135
isto i kaj mene vaka pisuva za dva dena tolku neverojatni raboti mi se slucija jas nesum ni znael deka cekam za ukaz sakam na site od forumot da im posakam se najdobro i mnogu sreka Образувана преписка N:83**/2013/11.06.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 87 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
Образувана преписка N:7969/2013/31.05.2013 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 87 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom