Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Дечки прашање..имам БГ крштеница од татко...никаде не стои бугарин...проаѓа ли ова?
Илјада посто добиваш тоа е од прва златна линија документ чувј го како очите
Ne. Mora da pisuva Bugarin. Imase mnogu taka kade ne pisuva bugarin sto odma gi odbija[DOUBLEPOST=1473165839][/DOUBLEPOST]
Ne. Mora da pisuva Bugarin. Imase mnogu taka kade ne pisuva bugarin sto odma gi odbija[/q
Не е точно цандѕ.Пишува бугарска егзархија а се знае што е тоа.Јас сум со таков документ венчаница и чекам потпис за указ секој момент.Услов да те венча или крсти или било што бугарска егзархија е да си бугарин.Тоа ти е како во македонија да крштеват некој италјанец нема шанси мора да е македонец.ете така
[DOUBLEPOST=1473230752][/DOUBLEPOST]
Znam deka.imase mnogu takvi odbieni. Na primer moze da si go dade toj dokument plus potvrda od kaj Mladenov za sekoj slucaj[DOUBLEPOST=1473169170][/DOUBLEPOST]
Znam deka.imase mnogu takvi odbieni. Na primer moze da si go dade toj dokument plus potvrda od kaj Mladenov za sekoj slucaj
Не е точно цандѕ.Пишува бугарска егзархија а се знае што е тоа.Јас сум со таков документ венчаница и чекам потпис за указ секој момент.Услов да те венча или крсти или било што бугарска егзархија е да си бугарин.Тоа ти е како во македонија да крштеват некој италјанец нема шанси мора да е македонец.ете така.И не шлапајте потврда од некој клуб дека е поважна од стар документ.Па се знае дека пустаат со стар документ и тоа како.А тоа штое шефкет е проблем малку ако не е православен,на пример ако е ром нема шанси повеќе шанси има албанец да добие отколку ром.
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
41
Поени од реакции
6
здраво ќе може ли да ми кажете број од младенов како да го добијам сакам потврда да извадам од струмица па да видам кога може да одам и да го прашам некои други работи
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
здраво ќе може ли да ми кажете број од младенов како да го добијам сакам потврда да извадам од струмица па да видам кога може да одам и да го прашам некои други работи
Ево број од Лазар Младенов беше напишан некаде понапред вo форумов
071239202
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
I mene Mladenov mi gi preporaca ovie advokati denes i probav da gi iskontaktiram sega na Viber ama ne krevaa pa im pisav bi sakala da podnesam molba pa sto bide neka bide.Tolku se iznacekavme do sega pa moze uste malku.Inaku sum od 2013 prekratena samo so potvrda od Mladenov.
пишими или овде или во ПП што ке направиш,јас сум прекратен 2012...среќно
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Илјада посто добиваш тоа е од прва златна линија документ чувј го како очите
[DOUBLEPOST=1473230752][/DOUBLEPOST]
Не е точно цандѕ.Пишува бугарска егзархија а се знае што е тоа.Јас сум со таков документ венчаница и чекам потпис за указ секој момент.Услов да те венча или крсти или било што бугарска егзархија е да си бугарин.Тоа ти е како во македонија да крштеват некој италјанец нема шанси мора да е македонец.ете така.И не шлапајте потврда од некој клуб дека е поважна од стар документ.Па се знае дека пустаат со стар документ и тоа како.А тоа штое шефкет е проблем малку ако не е православен,на пример ако е ром нема шанси повеќе шанси има албанец да добие отколку ром.
Имaш грешкa пријaтеле. Братучеткa мoјa имa мaж американец. Пред две гoдини гo крстеa вo мпц вo трескa и сегa е прaвoслaвен сo дoкумент oд мпц.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
здраво ќе може ли да ми кажете број од младенов како да го добијам сакам потврда да извадам од струмица па да видам кога може да одам и да го прашам некои други работи
Otidi direktno tamu. Go izgubiv brojot za zal ama i koga go imav dzabe mi bese. Pamtam edvaj go dobiv a koga go dobiv dzabe go dobiv haha. Soberi si izvodi od ora dedo do tebe povrzani nosi pasos i 30 evra i otidi pa ako po statistikata vo mestoto na predcite se izjasnile za bugari ke ti dade odma[DOUBLEPOST=1473239047][/DOUBLEPOST]ete pogire eden clen go napisal brojot :)
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Имaш грешкa пријaтеле. Братучеткa мoјa имa мaж американец. Пред две гoдини гo крстеa вo мпц вo трескa и сегa е прaвoслaвен сo дoкумент oд мпц.
Знаеш дека бараат стар документ за државјанство и за происход во најстрогите правила.Ти што подразбираш под стар документ?Ако имаш документ од бугарска егзархија од прва линија дедо се знае дека добиваш 1000 посто државјанство освен ако си осудуван си бил затвор и така натаму.Или како шефкет ако си ром и уште па муслиман се знае дека нема шанси да добие.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Знаеш дека бараат стар документ за државјанство и за происход во најстрогите правила.Ти што подразбираш под стар документ?Ако имаш документ од бугарска егзархија од прва линија дедо се знае дека добиваш 1000 посто државјанство освен ако си осудуван си бил затвор и така натаму.Или како шефкет ако си ром и уште па муслиман се знае дека нема шанси да добие.
Pa eden musliman ovde se pofali mislam deka dobil proishod. Mene posrednikot mi rece romi, albanci pa makar i katolici, muslimani nema sansa, pa duri i so srpsko prezime na ik nema sansa da dobijat drzavjanstvo na ovoj nacin kako sto nie barame. Se znae deka na niv iminjata prvo im se drugi, pa verata, pa jazikot. Sigurno na romite i albancite ne im e majcin jazik makedonskiot koj se smeta za bugarski dijalekt, itn... E sega velam ovde eden se pofali , pa sega neznam dali ke pominat vo MP.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Знаеш дека бараат стар документ за државјанство и за происход во најстрогите правила.Ти што подразбираш под стар документ?Ако имаш документ од бугарска егзархија од прва линија дедо се знае дека добиваш 1000 посто државјанство освен ако си осудуван си бил затвор и така натаму.Или како шефкет ако си ром и уште па муслиман се знае дека нема шанси да добие.
Не си дoвoлнo упaтен другaр. Не мoрa стар дoкумент гледaш декa пуштaaт и сo братучедите или нa дедo брат или теткa.Прoчитaј гo стенoгрaмoт oд кoмисијaтa зa блгaрите в чужвинa лaни кaде ги[DOUBLEPOST=1473244901][/DOUBLEPOST]Гoрaнците oд кoсoвo се признaти кaкo дел oд бугарскиoт народ. Знaчи и шефкет и сaфет мoжaт дa дoбијaт. Тoa е мислење нa бугарската aкaдемијa и заклучок oд седницaтa
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Otidi direktno tamu. Go izgubiv brojot za zal ama i koga go imav dzabe mi bese. Pamtam edvaj go dobiv a koga go dobiv dzabe go dobiv haha. Soberi si izvodi od ora dedo do tebe povrzani nosi pasos i 30 evra i otidi pa ako po statistikata vo mestoto na predcite se izjasnile za bugari ke ti dade odma[DOUBLEPOST=1473239047][/DOUBLEPOST]ete pogire eden clen go napisal brojot :)
Podobro neka proveri vo kartorafijata (nekoj clen ja imase staveno na forumo) dali seloto od kaj so mu e dedomu (i po majka i tatko)dali bilo pod bugarsko,oti ako ne e Mladenov nema da mu izdade potvrda t.e da ne frla pari za badijala za izvodi.Eden drugar moj go odbi deka seloto na dedomu bilo pod grcko.
Ili neka mu pisi na mladenov na fb toj da proveri za seloto i ke mu kazi direk.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Не си дoвoлнo упaтен другaр. Не мoрa стар дoкумент гледaш декa пуштaaт и сo братучедите или нa дедo брат или теткa.Прoчитaј гo стенoгрaмoт oд кoмисијaтa зa блгaрите в чужвинa лaни кaде ги[DOUBLEPOST=1473244901][/DOUBLEPOST]Гoрaнците oд кoсoвo се признaти кaкo дел oд бугарскиoт народ. Знaчи и шефкет и сaфет мoжaт дa дoбијaт. Тoa е мислење нa бугарската aкaдемијa и заклучок oд седницaтa
Gledaj vesti na bnt televizija sekoj den se tepaat cigani so bugari a uste novi cigani bugari da gi pravat eeee nema sansi plus karakacanov ne dozvoluva toa
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Знаеш дека бараат стар документ за државјанство и за происход во најстрогите правила.Ти што подразбираш под стар документ?Ако имаш документ од бугарска егзархија од прва линија дедо се знае дека добиваш 1000 посто државјанство освен ако си осудуван си бил затвор и така натаму.Или како шефкет ако си ром и уште па муслиман се знае дека нема шанси да добие.
Greaka si nemora da si makedonec moze i rom da aplicira i da dobie bg drzavjanstvo sve zavisi od okolnostite[DOUBLEPOST=1473251521][/DOUBLEPOST]
Знаеш дека бараат стар документ за државјанство и за происход во најстрогите правила.Ти што подразбираш под стар документ?Ако имаш документ од бугарска егзархија од прва линија дедо се знае дека добиваш 1000 посто државјанство освен ако си осудуван си бил затвор и така натаму.Или како шефкет ако си ром и уште па муслиман се знае дека нема шанси да добие.
Greaka si nemora da si makedonec moze i rom da aplicira i da dobie bg drzavjanstvo sve zavisi od okolnostite[DOUBLEPOST=1473252699][/DOUBLEPOST] Screenshot_2016-09-07-14-50-22.png
Gledaj vesti na bnt televizija sekoj den se tepaat cigani so bugari a uste novi cigani bugari da gi pravat eeee nema sansi plus karakacanov ne dozvoluva toa
Eve blagodarenie na petar kolev boris vangelov i karakacanov ne vazno dali si rom ili albanec ili pak makedonec bitno e pravilni krati vo pravilno vreme pozz
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
da ne ima kaj nekoj nekakva promena od 2013 za potpis posto stranata me rabotiza proverka pozz
 
Член од
26 јануари 2016
Мислења
67
Поени од реакции
73
Dali nekoj ima podadeno molba, preku advokatite od Sofija koi Mladenov gi pteporacuva, a e bil prekraten od 2013?
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
Имам роднина со бројче 62хх/2012, али нема пин број запишано. Како да се дојде до пин бројот за да може да си го провери статусот???
Vo gornoto kocka ke go napise brojot so ni go dadoja vo policija pr.555/2012 pa vo dolnoto kocka ke go napise br.od intervjuto pr.6666/2012. I tolku.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom