Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Прво честитки , а ве има многу, до сите оние кои чекаат на потпис,
Имам прашање, Дали некој е на потпис без документи од бугарски предок, односно само со потврда оф вккс или можеби и без неа
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Прво честитки , а ве има многу, до сите оние кои чекаат на потпис,
Имам прашање, Дали некој е на потпис без документи од бугарски предок, односно само со потврда оф вккс или можеби и без неа
Jas sum,bez potvrda od bkks,bez dostava na dokumenti od bugarski predok.Zavcera mi se smeni statusot odobreno cekam potpis na ukaz.Mi bese cudno zatoa prasav ovde.A odma me napadnaa.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
19 август 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
Може некој да ми помогне што значи ова , оддамна подадов долументи и сега пак се ангажирав и незнам што понатака .. Дали е искочен происход или државјанство ?
 

Attachments

Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Значи тргнала работата
Zaedno so maz mi podadovme,koga pobaraa dopolnitelni dok toj dostavi od prv bratuced a za mene ostavivme taka,so nadez deka koga ke mu odobrat nemu da dostavam dokumet kako sopruga negova.Ama ova me iznenadi prijatno.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Може некој да ми помогне што значи ова , оддамна подадов долументи и сега пак се ангажирав и незнам што понатака .. Дали е искочен происход или државјанство ?
државјанството ти излегло во 2011 година, а ти сега гледаш? :place:
 
Член од
19 август 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
државјанството ти излегло во 2011 година, а ти сега гледаш? :place:
Па го имав изгубено бројчето и пинот ... Долга приказна , сега ова е происход или државјанство штп понатака да правам ..? (n) Како да закажам термин ?
 
Член од
19 август 2016
Мислења
1
Поени од реакции
1
Здраво нова сум тука, да ве прашам.Јас добив указ од претседателот пред 20 дена, го имам бугарското државјанство, и сега човекот што ми бара адреса ми рече дека треба да испратам и копија од пасошите на моите родители ( македонски пасоши) за да земам матичен број бидејќи таква била процедурата, некои измени имало. Вели мора да ми ги пратиш копиите од пасошите на твоите бидејќи имало измени некои, требало така.Се јавив на Лазар од Струмица тој вели дека не слушнал за тоа, па затоа ако некој знае да ми каже.
Ви благодарам.
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
Може некој да ми помогне што значи ова , оддамна подадов долументи и сега пак се ангажирав и незнам што понатака .. Дали е искочен происход или државјанство ?
Da si pojdis da si go zemis drzavjanstvoto gotovo si zavrsil rabota cestitam pozz
 
Член од
19 август 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
Da si pojdis da si go zemis drzavjanstvoto gotovo si zavrsil rabota cestitam pozz
Фала многу , ме буни само тоа како да закажам во министерство за правосудоае ... За да можам да си го подигнам и да поднесам за пасош,истите документи ми се потребни за пасош ?
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
a kolku se izdadeni ?
E toa drugar neznam da ti odgovoram :)[DOUBLEPOST=1471629191][/DOUBLEPOST]
Јaс сум 82../2015 и се уште пишува зaдoлжителнo сoглaсувaње. Тaкa дa не е редoт дo 9000 или не идат пo ред
Pred nekoj den pisa decko deka bil u sofija na intervju i mu se smenil statusot fo finalen i toa e tocno zasto nie sto bevme na intervju vo oktomvri septemvri vo skopje brojcinja ni se dodelieni od dekemvri pa natamu taka da ocekuvajte do krajot na septemvri da ni se smeni statusot ma da ja se nadevam deka vo narednite dve do tri nedeli ke ni se smeni
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Сите вие кои сте на потпис , а немате доставено дополнителни документи пишете за да знаеме колку сте, да знаеме што да правиме ние од 2012,2013 да знаеме дал даваат без докименти па да почниме од по. Ново
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Сите вие кои сте на потпис , а немате доставено дополнителни документи пишете за да знаеме колку сте, да знаеме што да правиме ние од 2012,2013 да знаеме дал даваат без докименти па да почниме од по. Ново
Nezz dali kazav inace sum od 2013

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
A so brojcinjata odat po red ili? Ako odat po red, ima nekoj informacija do kade se stignati? Eden prijatel e so 1010* od ovaa godina, koga moze da ocekuva rezultat?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom