Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 мај 2016
Мислења
33
Поени од реакции
36
zdravo.
Ve citam podolgo vreme,ama sega resiv da se zaclenam imam edno prasanje.
Inace vo postapka sum od kobnata 2013 god.
Denes otvoriv da vidam do kade e sto e statusot mi e smenet vo :
Molbata vi e razgleda od Sovetot po bugarsko grazdanstvo s spolozitelno stanovisce.Predstoi izdavanjeto na ukaz na Viceprezidenta na R.Bulgarija.
Posle nekoe vreme ne raboti vise stranicata.
Ova sto mi go pisuvase,dobro e,loso e????
So kakvi dokumenti ti e odobreno baranjeto i koj broj si otprilika?
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
25
Поени од реакции
54
zdravo.
Vo postapka sum od 02.03.2013 preku ambasada vo Skopje,na intervju na 05.12.2014,vraten za dopolnitelni dokumenti na 24.07.2015,podneseni dopolnitelni dokumenti na 07.09.2015 krstenice od tetka mi (sestra na tatko mi),vencanica od baba i dedo (roditeli na tatko mi) i od dedo (roditel na tatko mi) sveditelstvo na koj sto pisuva blgarin.Koga ke otvoriv da vidam do kade e sto e statusot mi pisuva:
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
Dali ima nekoj slicen i sto znaci ova.
 
Член од
2 февруари 2016
Мислења
45
Поени од реакции
46
zdravo.
Vo postapka sum od 02.03.2013 preku ambasada vo Skopje,na intervju na 05.12.2014,vraten za dopolnitelni dokumenti na 24.07.2015,podneseni dopolnitelni dokumenti na 07.09.2015 krstenice od tetka mi (sestra na tatko mi),vencanica od baba i dedo (roditeli na tatko mi) i od dedo (roditel na tatko mi) sveditelstvo na koj sto pisuva blgarin.Koga ke otvoriv da vidam do kade e sto e statusot mi pisuva:
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
Dali ima nekoj slicen i sto znaci ova.
seuste ne si dol na red za razgleduvanje na podnesenite dopolnitelni dokumenti, ke ti dojde redot ne se sekiraj :)
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
zdravo.
Ve citam podolgo vreme,ama sega resiv da se zaclenam imam edno prasanje.
Inace vo postapka sum od kobnata 2013 god.
Denes otvoriv da vidam do kade e sto e statusot mi e smenet vo :
Molbata vi e razgleda od Sovetot po bugarsko grazdanstvo s spolozitelno stanovisce.Predstoi izdavanjeto na ukaz na Viceprezidenta na R.Bulgarija.
Posle nekoe vreme ne raboti vise stranicata.
Ova sto mi go pisuvase,dobro e,loso e????
Ne kaza broj
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
Top!
Epa idi brkaj i ne zamaraj mnogu...

Bidi taka...
Kako ne vi e sram.Godini cekas za pasos ne sledis i pazi ne znaes sto ti znaci statusot.Kogo ebes bre budalo ili sakas samo da iritiras.Jas licno bg pasos imam od 2005 pa ne sum ni kazal do sega .Ednostavno sakam da pomognam so informacii koj gi dobivam od bliski lugje
 
Член од
9 јуни 2016
Мислења
17
Поени од реакции
37
Kako ne vi e sram.Godini cekas za pasos ne sledis i pazi ne znaes sto ti znaci statusot.Kogo ebes bre budalo ili sakas samo da iritiras.Jas licno bg pasos imam od 2005 pa ne sum ni kazal do sega .Ednostavno sakam da pomognam so informacii koj gi dobivam od bliski lugje
Drugarce - si gi pomeshal apcinjata izgleda !!
Zutite ti bea za denes !!
Kopuk !

Me boli kurot od koga imash pasosh !

Kaj vide deka ne pazam ili deka ne znam sto mi znaci statusot ???
Idi sega nanazad i procitaj pak otponovo - i cekam da mi kazesh kade sum napishal toa !

U sprotivno - izvinuvanje cekam...(ako imash gram pamet)...

Ako ne - bidi taka, i pazi na bojata na apcinjata, govedo edno !
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
zdravo.
Vo postapka sum od 02.03.2013 preku ambasada vo Skopje,na intervju na 05.12.2014,vraten za dopolnitelni dokumenti na 24.07.2015,podneseni dopolnitelni dokumenti na 07.09.2015 krstenice od tetka mi (sestra na tatko mi),vencanica od baba i dedo (roditeli na tatko mi) i od dedo (roditel na tatko mi) sveditelstvo na koj sto pisuva blgarin.Koga ke otvoriv da vidam do kade e sto e statusot mi pisuva:
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
Dali ima nekoj slicen i sto znaci ova.
Rano e uste 2013 god ja cistat.Inace ke zavrsis rabota sigurno.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
zdravo.
Vo postapka sum od 02.03.2013 preku ambasada vo Skopje,na intervju na 05.12.2014,vraten za dopolnitelni dokumenti na 24.07.2015,podneseni dopolnitelni dokumenti na 07.09.2015 krstenice od tetka mi (sestra na tatko mi),vencanica od baba i dedo (roditeli na tatko mi) i od dedo (roditel na tatko mi) sveditelstvo na koj sto pisuva blgarin.Koga ke otvoriv da vidam do kade e sto e statusot mi pisuva:
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
Dali ima nekoj slicen i sto znaci ova.
Ги имaш вистинските дoкументи зa взхoдјaшт блгaрин. Ќе дoбиеш не се секирaј. Кoгa пoминувaaт сo пoтврди или братучеди ти сигурно дoбивaш.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Ajde ne se sekirajte nisto nema da bidi.Se slusnav so posrednikot rece deka sega se vrvi so potvrdi(za BKK e 100% siguren) i so prvo koleno i prv braced.Mladenov ja dobil preku sudski spor bitkata za postoeckio zakon i poveke nemalo da se mesa MP vo proishodite.
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
dobro sto se slucva so stranata za proverka? :( sto ubo mi sedese molbata vi e odobrena, mi se polnese dusata :)
Bratu uste povejke ke ti se polni dusata koga ke go imas vo race sekoja cest i na site im posakuvam mn uspeh aviedno mi e mb zal za odbienite navistina mi e zal[DOUBLEPOST=1471465364][/DOUBLEPOST]Ah kade e sega walkman da iscitira nesto ubavo fali na forumov mn ama sto se sluci kako se sluci so nego ne mi e jasno :( da ne ima nekoj link od fb od nego ako ima neka pisi vo inbox mi treba toj covek pozz
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
Zdravo na site! Ve molam kazete mi siguren covek od skopje so vadi bugarski pasos i za koja cena i ako moze negov telefon.blagodaram odnapred!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom