Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 ноември 2015
Мислења
44
Поени од реакции
32
од кога ти е произходот? вујко ти на кој начин има добиено? да не имаш српско презиме?
proishodot mi e od fevruar 2013, vujko mi ima dobino pasos uste pred 7-8 godini i ne znam na koj nacin a jas nemam srpsko prezime, prezimeto mi zavrsuva na ,,SKI,,
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Nikola,a na profilot si zensko?
Major Sem vo pravo si, edna stranica porano "Nikola" vika "razocarana" , masko - zensko???
Vo pravo si, nesto muljatori... a tebe Mrmi sram da ti e. Nie barame odgovor zosto si vo takva situacija , a ti ustvari ne lazes nesto.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
27
Поени од реакции
14
Zna li se do kog broja su stigli sa pregledavanjem 2015. Vidim javljaju se dosta koji su jula meseca bili na intervju da im je odobreno, ja sam avgusta. Nadam se da ce biti odobreno naredni put.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Bev na vratena na dopolnitelna postapka
Кoј рoд си?еве тукa пaк женски рoд Никoлa??[DOUBLEPOST=1471441872][/DOUBLEPOST]
Jas odnesov dok za poteklo od vtor bratuced i kaj mene eve sto pisuva: ,,Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи Следва в 30-дневен срок, считано от 13.04.2016 г., да представите официални документи, издадени от компетентните институции, които да установјат роднинската Ви вр'зка с обшт в'зходјашт б'лгарин. ,,
A drugar mi odnese bg licna karta od praBaba i izvodi na rodeni i umreni, kaj nego eve sto pisuva: ,, По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.,,
Еве зoштo си врaтен[a] никола. Убaвo пишувa нa 13.04.2016 те инфoрмирaле дa дoнесеш oфицијaлни дoкументи издадени oд мк. Тукa ти е прoблемoт пoштo пишувa преписката е нередoвнa. Пишивaш декa си oднелa oд втoр брaтучед,a сегa кaжувaш сo вујкo??немoј дa шириш дезинформации. Или си мaшкo или женскo.или си сo втoр братучед или си вујкo. Немoј те мoлaм пa тукa дoктoрирaвме нa oвaa темa и ништo не прoaѓa туку тaкa.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom