Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Dali nekoj pomina samo so bkk potvrda?
Dobro prasanje,,, i mene me interesira. Obicno site imaat potvrda+vujko, tetka, bratuced ili po nekoj star dokument. Neznam dali nekoj pomina samo so BKKS iako mislam deka imase nekoi postovi za pominat/a samo so BKKS potvrda. Od druoto zdruzenie nisto ne slusnavme.
Ako nekoj pominal SAMO so BKKS neka kaze, ke znaci za mnou clenovi.
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
Dobro prasanje,,, i mene me interesira. Obicno site imaat potvrda+vujko, tetka, bratuced ili po nekoj star dokument. Neznam dali nekoj pomina samo so BKKS iako mislam deka imase nekoi postovi za pominat/a samo so BKKS potvrda. Od druoto zdruzenie nisto ne slusnavme.
Ako nekoj pominal SAMO so BKKS neka kaze, ke znaci za mnou clenovi.
I mene me ubeduvaa da izvadam potvrda od zdruzenie ama jas bev ubeden deka ne mi e potrebna i pominav samo so kopija od drzavjanstvo od prv braced.
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
KAKO TOA BNE SPROVEDUVAAT INTERVJU KOA MENE MI E ZAKAZANO INTERVJUTO VO AVGUST 2017[DOUBLEPOST=1471377961][/DOUBLEPOST]
CESTITO NIKOLCE NAJ AKTIVEN NI BESE NA FORUMOT SREKATA GI SLEDI HRABRITE
Bratu ako imase zaprimeteno do fcera bese mrtof forumov ama zazivnuva i taka da ostane daj boze Na site so srejka:)[DOUBLEPOST=1471380518][/DOUBLEPOST]
Dobro prasanje,,, i mene me interesira. Obicno site imaat potvrda+vujko, tetka, bratuced ili po nekoj star dokument. Neznam dali nekoj pomina samo so BKKS iako mislam deka imase nekoi postovi za pominat/a samo so BKKS potvrda. Od druoto zdruzenie nisto ne slusnavme.
Ako nekoj pominal SAMO so BKKS neka kaze, ke znaci za mnou clenovi.
Imase i bez dokument na forumov sto pominal kolku sto se sejkavam
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
26
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Преписката е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произход.
ima li nekoj drug clen so vakov status i dali znae nekoj poveke za ova
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, Преписката е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произход.
ima li nekoj drug clen so vakov status i dali znae nekoj poveke za ova
Koja godina si apliciral za proizhod?
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Samo se molam site ovie promeni ba statusi da ne se kako onoj pat koga na site im promenija pa sledniot den pa gi vratija na predhodnite... Samo da ne e taka, inaku i jas sum so prv bratuced... So sreka na site
 
Член од
7 ноември 2015
Мислења
40
Поени од реакции
27
Da se pofalam na drugar majka bez nikakov podaden dokument za poteklo broj 878x 2013 deneska piisuva Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија {bez daden dokument za poteklo }[DOUBLEPOST=1471385362][/DOUBLEPOST]Ima li nekoj so potrvda so pominal od Lazar ili od kaj Petar se cini nema nikojjj do sega ne se pofali jas sum 1223x 2013 so potvrda od kaj Petar strav me faka deka ke ne odbijat
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Да не знаете некој да посредува за вадење БГ пасош по брза постапка....се разбира за повисока цена
'БРЗА ПОСТАПКА' да има,,,,,само на пазар на тезга ти го даваат за два/три дена готов тие...
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Пoзитивнo рaспoлoжение нa фoрумoв тo a е. дoбрo сo мaли исклучоци.Зa тие штo не знаат кaкo е глaсaњетo вo сoветoт. Дaбч имa преставник кoгa се глaсa и негoвoтo мислење е еднo oд најважните. Акo преставник oд дaбч глaсa прoтив вo сoветoт шaнсa немa дa се дoбие грaждaнствo. Пишaв мнoгу oдaмнa декa ќе се средувaaт рaбoтите меѓу дaбч и мп. Тие институции мoрa дa соработуваат. Сепaк Бугарија е држaвa.
П.С. среќнo нa сите штo им се увaжи мoлбaтa и нa тие штo им се сменијa стaтусуте.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Поздрав имаш од чистачот и сите денес што добија укази....
глупав си или каков си ја незнам стварно но работата беше дека се делат пасоши без потекло од моментов(НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА) инфо.од нормално од софија не од африка од некојси чистач на вецеа, инаку сите што добиле во моментов кога читам гледаш очи имаш или немаш сите се од 2013 па до 2015 време кога се бараја документи,,,појке документи не БАРААТ..почнувајчи од овој месец....патем со среќа нека ви е на сите ДАЈ БОЖЕ амерички,јапонски,германски каков и да сакате ПАСОШ ДА СИ ДОБИЕТЕ..поз.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
глупав си или каков си ја незнам стварно но работата беше дека се делат пасоши без потекло од моментов(НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА) инфо.од нормално од софија не од африка од некојси чистач на вецеа, инаку сите што добиле во моментов кога читам гледаш очи имаш или немаш сите се од 2013 па до 2015 време кога се бараја документи,,,појке документи не БАРААТ..почнувајчи од овој месец....патем со среќа нека ви е на сите ДАЈ БОЖЕ амерички,јапонски,германски каков и да сакате ПАСОШ ДА СИ ДОБИЕТЕ..поз.
NO COMMENT!!!
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Da vidime dali utre i zadutre ke se zadrzat istite statusi, stiskame palci...:):):):):)
 
Член од
25 јануари 2016
Мислења
21
Поени од реакции
54
ДОБРО УТРО . АКО ПАМТИТЕТ ПРЕД НЕКОЈ ДЕН НАПИШАВ -
СРЕЌНА ВЕСТ СО ПРОМЕНАТА НА КАТЈА МАТЕВА
(жената која го направи целиот овој застојот )
И ДЕКА СИТЕ НИЕ ОД 2013 ЌЕ ДОБИЕМЕ .
- Нека ни е со среќа , јас сум пресреќен - знаев и не изгубив надеж , ви се восхитувам на храброста на сите што истрајавте толку многу .

Денес и мене ми се смени статусот
Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија .

- ВИ ПОСАКУВАМ ГОЛЕМ УСПЕХ НА СИТЕ НАДЕЖТА СЕ РОДИ !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom