Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 октомври 2015
Мислења
39
Поени од реакции
32
Da
Mislam deka toj clen e od Kosovo, neka kaze, moze gresham....mozno toa da e pricinata..... Vo sekoj slucaj, so srekja na sitte sto im se smeni denes status, neka trhne rabotava na podobro, redno vreme bese.
Da ot kosovo sum so stari dokumenti od vujko aman neznam shto stana da me prekratat
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
moe mislenje e deka ukazi se potpisvat na 3 meseci, ama toa ne znaci deka i nie sto sme odobreni denes ke cekame 3 meseci, mozi 1 nedela ili vo najlos slucaj 3 meseci, a sprema mojata matematika 1 mesec ima pominato otkakot se potpisanite poslednite ukazi. taka da za 2 meseci mislam i nas ke ni potpisat. toa e , kaj sme cekale tolku vreme ke pocekame uste nekoj mesec
 
Член од
5 мај 2007
Мислења
97
Поени од реакции
48
Некој од 2015 со број околу 8500 да каже со кој статус е?
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
Некој од 2015 со број околу 8500 да каже со кој статус е?
Образувана преписка N:8xxx/2015/01.12.2015 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Ајде нека ви е честито на сите што дочекавте. Изгледа има време додека стигнат до бројчињата од 2014 година. ...

Иако имам аплицирано во мај 2013 незз како ме одтераа во 2014.
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
39
Поени од реакции
32
Pa nesto ti napisale kako obrazlozenie, ako sakas postiraj
Evo ti obrazlozhenie ovo pisuva neka kaze nekoi ako ima mislenie
С'вет'т по гражданство не е уважил молбата На проведеното заседание Председателјат на ДАБЧ не представи становиште к'м удостоверение
Aman i ushte 5 dusi od kosovo denes odbile
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom