Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2016
Мислења
17
Поени од реакции
30
Imam drugar koj ima aplicirano 2013 za pasos bese na dopolnitelna nekolku meseci dade potvrda od BKKS vo januari od april bese na finalna denovive mu pisuva deka ceka potpis od biceprecedatel inaku e 88**/2013
POZDRAV DO SITE KOI CEKAAT
I JAS SUM 88XX/2013,SO POTVRDA OD BKKS PODADENA NA 15 NOEMVRI 2015,OD 15 APRIL NA FINALEN DO DENES SEUSTE BEZ PROMENA NA STATUSOT!!!!!!AKO MOZE NEKA BIDE KOREKTNO DRUGARCETO TVOE,NEKA PISI NA FORUMOV,BIDEJCI OGROMNA MASA NA LUGE POMINUVAAT NIZ TUNELOT NA SMRTTA SO POTVRDI,BRATUCEDI,VUJKOVCI ITN,TAKANARECENATA SREBRENA LINIJA!!!ZA SEKOJA PROMENA KE PISUVAM NA FORUMOT!!!
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
I JAS SUM 88XX/2013,SO POTVRDA OD BKKS PODADENA NA 15 NOEMVRI 2015,OD 15 APRIL NA FINALEN DO DENES SEUSTE BEZ PROMENA NA STATUSOT!!!!!!AKO MOZE NEKA BIDE KOREKTNO DRUGARCETO TVOE,NEKA PISI NA FORUMOV,BIDEJCI OGROMNA MASA NA LUGE POMINUVAAT NIZ TUNELOT NA SMRTTA SO POTVRDI,BRATUCEDI,VUJKOVCI ITN,TAKANARECENATA SREBRENA LINIJA!!!ZA SEKOJA PROMENA KE PISUVAM NA FORUMOT!!!
Znaci kako i da e i ti si tuka nekade a po moja pretpostafka so bratucedi tesko nekako posro jas sum 84xx od 2013 a nema promena na status e sega dali odat so redosled ili odat na tie sto imaat potvrdi bog znae
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Да прашам едно конкретно прашање...дали процедурата за бугарски пасош станува се позаострена,длаи такви се тенденциите?
Бидејќи гледам сега е проблем и со прв братучед...
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Takareceni posrednici od vreme na vreme ke pustat vodicka na forumov (onakvi kako sto mi predlozuvase petar kolev eden lokal mrsen lopov) deka taman eve kaj da e ke se sredi rabotava,trk site po potvrdi.Pa duri i onie so stari dokumenti mora da vadite potvrdi!I taa teza se obidoa da ja prosvercaat na forumov.Providni ste :гомце:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Takareceni posrednici od vreme na vreme ke pustat vodicka na forumov (onakvi kako sto mi predlozuvase petar kolev eden lokal mrsen lopov) deka taman eve kaj da e ke se sredi rabotava,trk site po potvrdi.Pa duri i onie so stari dokumenti mora da vadite potvrdi!I taa teza se obidoa da ja prosvercaat na forumov.Providni ste :гомце:
I JAS TOA PRIMETIV PRIJATELE TUKA IMA UMESANO POSREDNICINJA
 
Член од
1 март 2015
Мислења
44
Поени од реакции
95
Da te prasam dali se raboti za ucenicka kniska ? I ako moze nekoj da mi kaze dali so bugarska ucenicka kniska, ama vo koja ne e naglaseno narodnost, se pominuva ?
Neonka, I jas sum so bugarska ucenicka knishka, no nikade ne stoi narodnost..ni ostanuva samo da cekame..pisi ako nekoj spodeli iskustvo so tebe..pozdrav
 
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
Kolku vreme e potrebno da se promeni status na web stranata od nastanata promena izdadena od sovetot? Poso jas izgleda sum imal promena vo statusot posredniko mi kaza a stranata seuste nema izmeni i toj mi veli kje se smene pocekaj nekoj zapoznat so ova?
 
Член од
26 јануари 2016
Мислења
67
Поени од реакции
73
So prekratenite od 2013 (so bkk) dali ima novo?
A posrednicite probuvaat na sekakov nacin da si gi prodavaat bkk potvrdite.
I za toj so tvrdese deka drugar mu od 2013 pominal so bkk, daj neka go dokazi toa, so slika od proverka na status. Bidejki toj kje bide prviot so pominal so bkk od 2013, a e mnogu bitno za site
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Kolku vreme e potrebno da se promeni status na web stranata od nastanata promena izdadena od sovetot? Poso jas izgleda sum imal promena vo statusot posredniko mi kaza a stranata seuste nema izmeni i toj mi veli kje se smene pocekaj nekoj zapoznat so ova?
So da cekas na stranata na nego site informacii mu stigaat na mail i sigurno znae kakov ti e statusot ako imas promena.Ova ti go kazuvam oti znam za koj posrednik stanuva zbor i kako raboti.Pola Stip e preku nego.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom