Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
I

Immigration man

Гостин
здраво кајганџии
Можи да ми предложите некој сериозен посредувач за бг пасош пишете во порака кој има предлог
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
znaci samo jas rusam rekordi 3 meseci 20 dena i uste na finalna :) aj so Gospod napred ke ja bidi, teski da mi gi prifatat dokumentite, za cekanje ke pocekam :)

Drugarce moe ceka isto od pocetok na april e na finalna...okolu 9** /2015.....samo mislam deka prvo gi resavaat tie so tatko bg pasos, zatoa i tolku mn se ceka
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Imam drugar koj ima aplicirano 2013 za pasos bese na dopolnitelna nekolku meseci dade potvrda od BKKS vo januari od april bese na finalna denovive mu pisuva deka ceka potpis od biceprecedatel inaku e 88**/2013
POZDRAV DO SITE KOI CEKAAT
Kolku e ova sigurno so drugarti prijatel, ako e tocno znaci novite potvrdi od BKKS vrsat rabota, a toa ke e spas za mnogu od nas, ovaa vest dolgo ja cekavne
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
119
Поени од реакции
176
Drugar mi ima potvrda od strumica i ova e postignato so taa potvrda moze da vi se veruva ili ne no toj e pred potpis od viceprezidentakako tamu pisuva.
Jas licno cekam pasos i planiram da odam nekade so brat mi koj ima pasos. Cekajte ke dojde i vasiot den!!!!!
Jas cekam pasos na intervju bev godinava vo april koga ke ima promeni ke ve izvestam.

NEGLEDAM ZOSTO BI IMALO DVOJNI ARSIN ZA NEKOGO DRZAVEN INTERES E DA IMA BLGARI PO PROISHOD NA ZAPADNITE TERITORII.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
4
Поени од реакции
15
pred mesec dena go dobiv ovoj status : Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија ... jasno mi se sto znaci..mim treba mislejne kolku se ceka za popis i slicno
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Drugar mi ima potvrda od strumica i ova e postignato so taa potvrda moze da vi se veruva ili ne no toj e pred potpis od viceprezidentakako tamu pisuva.
Jas licno cekam pasos i planiram da odam nekade so brat mi koj ima pasos. Cekajte ke dojde i vasiot den!!!!!
Jas cekam pasos na intervju bev godinava vo april koga ke ima promeni ke ve izvestam.

NEGLEDAM ZOSTO BI IMALO DVOJNI ARSIN ZA NEKOGO DRZAVEN INTERES E DA IMA BLGARI PO PROISHOD NA ZAPADNITE TERITORII.
АЛЕЛУЈА редно време беше...........ај со среќа и за всички[DOUBLEPOST=1469142903][/DOUBLEPOST]
pred mesec dena go dobiv ovoj status : Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија ... jasno mi se sto znaci..mim treba mislejne kolku se ceka za popis i slicno
добро зошто не пишувате со што документи сте??????
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
4
Поени од реакции
15
АЛЕЛУЈА редно време беше...........ај со среќа и за всички[DOUBLEPOST=1469142903][/DOUBLEPOST]
добро зошто не пишувате со што документи сте??????
So vencanica od baba mi i dedo mi!! se vencale vo bugarsko vreme...i gi prifatija kako proishod
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Oние што дoбиле пoзитивно мислење некa бидaт културни и љубезни дa сooпштaт сo какви дoкументи дoбиле.знaм декa сo душa чекaвте дa дoбиете и трнлив пат пoминaвте ама и ние сме вo неизвеснoст..вaкa излегува сaмo се фaлите. Зaтoa не е фер .
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Da ne ima kaj nekoj promena od 2013 sto e so bratuced neka pisi nekoj sto e na 2000 i nesto broj pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom