Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Brojce 5***/2013, godina ipol na dopolnitelna, statusot se smeni pred eden mesec kako i kaj site stoese ova: Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство a od denes stoi ova: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Me interesira dali i kaj drugite e promenet statusot denes.
Poedinecno e !?So sto dokumenti si?
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Brojce 5***/2013, godina ipol na dopolnitelna, statusot se smeni pred eden mesec kako i kaj site stoese ova: Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство a od denes stoi ova: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Me interesira dali i kaj drugite e promenet statusot denes.
Zdravo kaj mene ne e smenet si stoe isto dopolnitelna.
 
Член од
2 јули 2016
Мислења
6
Поени од реакции
7
Samo so dokumenti od prv bratuced.
Kaj mene vcera se smeni no so druga poraka... kako i da e dobro e sto si so prv bratuced sto moze da znaci kje pocnat da gi razgleduvaat i tie.[DOUBLEPOST=1467898924][/DOUBLEPOST]
Samo so dokumenti od prv bratuced.
Kaj mene vcera se smeni no so druga poraka... kako i da e dobro e sto si so prv bratuced sto moze da znaci kje pocnat da gi razgleduvaat i tie.
 
Член од
1 јуни 2016
Мислења
43
Поени од реакции
48
kaj mene se smeni na finalnaa sum 48**/2013 a sum so sveditelstvo od roditel i potvrda od bkks.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
епа дечки во врска со законот што го имаше некој постирано овде го прашав на петар колев тој рече:::::::цитирам.. Toe e proekto zakonot. Dokladot e vo pravnata komosija. A dali ke bide i koga nikoj ne moje da kaje е тоа е од него.........
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
епа дечки во врска со законот што го имаше некој постирано овде го прашав на петар колев тој рече:::::::цитирам.. Toe e proekto zakonot. Dokladot e vo pravnata komosija. A dali ke bide i koga nikoj ne moje da kaje е тоа е од него.........
Tocno proekt e vo pravnata komisija si pisuva i na nego. Ne znam sto od toa sto go postirav ne e jasno
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Tocno proekt e vo pravnata komisija si pisuva i na nego. Ne znam sto od toa sto go postirav ne e jasno
Nema politicka soglasnost vo vrska so zakonot koj e zaglaven.
Ne e nisto ne jasno tuku lugeto se zbunile i mislaat deka zakonot ke pomine na vtoro citanje toa e[DOUBLEPOST=1467915004][/DOUBLEPOST]
Tocno proekt e vo pravnata komisija si pisuva i na nego. Ne znam sto od toa sto go postirav ne e jasno
Nema politicka soglasnost vo vrska so zakonot koj e zaglaven.
Ne e nisto ne jasno tuku lugeto se zbunile i mislaat deka zakonot ke pomine na vtoro citanje toa e
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Денес бев преку министерство, интервју закажуваат Октомври 2017 .... Преку амбасада како е, дали побргу закажуваат ?
 
Член од
25 јануари 2016
Мислења
21
Поени од реакции
54
Изгледа овие што ќе одат во октомври ** 2017 ** на првото интервју
можно е да ги земат пасошите пред тие од ** 2013 ** .
- - - - - - -
Да им се јавите на Лазар и на Петар да ги прашате дали и они мислат така :) .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom