Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јануари 2016
Мислења
64
Поени од реакции
103
Nisu normalni, napravili su haos. I ja sam cekao potpis a ujtru mi se promenio u finalni pregled. Sta je sad tacno samo Bog zna :)
 
Член од
14 септември 2015
Мислења
69
Поени од реакции
142
Pred 2 nedeli berbat me napravivte (nekoi).
2013 do krajot na juni ke ja iscistat.
Sega sekoj so svoja sreka ... ili nesreka...
:)
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Blgarska rabota....si se zaebavet so nas kako ke stignet na nekoj so bracedi vujkovci im izdavet udostoverenie na nekoj gi prekratvet.....tuk ke ti go smenet statusot deka se ceka potpis za udostoverenie pa ke te ostaet nekoj sat da se poradvis taman kolku da ispocastis od kef sve zivo i divo sto znajs i tuk ke ti go vratat statusot nazad.....da ne bev tolku siguren deka e denes 19 maj ke si pomislev deka blgarive si igret aprili-lili....ako nesto e sigurno e to deka nisto so blgarive ne e sigurno duri ne si go vidis pasosot vo svoj race.....blgarska rabota....ne znaet ni sami sto praet....betar se od nasava beda od administracija
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Aj proverete pak od 2013 godina sega dali ste na finalen pak. Jas kaj 11 casot bev sega proverua pak na MP sum.
I na drugar mi, ali ajde da pricekame. Ova mora da e nekoja tehnicka zvrcka. Drugar mi e so 300 stari original BG dokumenti od rodnini od pred 200 godini, i deckoto u sekoj smisol e ok!
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
2013 povtorno vratena na dopolnitelna.Too good to be true!!!!!!!:facepalm::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
315
Се спремавме вечерва да испаѓаме за да се частиме, со жена ми заради проммена на статусот после 2 години и сега случајно гледам пак ми стои дека сме на дополнителна, еве ставивме вода за јуфки да вечераме.
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Ajde si
Jas bev prekraten skoro godina i nekoj mesec. Preeska citam temava i eden kup na finalen pregled. Si vikam aj da si go proveram brojceto i mi pisuva deka sum na finalen eksperten pregled :) ajde sega najdi mu nzs...[/quotes
Ajde neka e so seeks.Daj boze nabrgu i so uste poubavi vesti.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom