Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Член од
6 февруари 2015
Мислења
56
Поени од реакции
26
кој месец 2015 имаш документи друже подадено.Јас од јули имам подадено уште пишува образована преписка
pred toa kolku vreme ti stoese obrazuvana prepiska :(mene taka mi stoi a sum so tatko so bg drzavjanstvo i intevju april 2015
 
Член од
28 јануари 2016
Мислења
18
Поени од реакции
16
Dali nekoj od vas ima vlezeno vo ambasadata vo sk bez razlika za kakva i da bilo rabota bez da zakaze termin?
Пред еден месец едвај не пуштија да влеземе на два дена чекање пред амбасада дури третиот ден за да легализираме документи за происход ,требало и тоа да е со термин закажано
Ќе легализираш ли документи порано пред интервјуто ,дали сето тоа не може да биде во исто време
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Пред еден месец едвај не пуштија да влеземе на два дена чекање пред амбасада дури третиот ден за да легализираме документи за происход ,требало и тоа да е со термин закажано
Ќе легализираш ли документи порано пред интервјуто ,дали сето тоа не може да биде во исто време
Se se pravi vo isto vreme ama ne mi se ceka do 29ti septemvri :(
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
5
Поени од реакции
26
И кај мене е во финален преглед од денес... На интервју бев во амбасадата во април, а постапката ми е почната во мај 2015.... Ваљда се стигнати до јуни/јули со обработувањето на 2015... Нека е за убаво, за арно на сите!
 
Член од
25 февруари 2016
Мислења
26
Поени од реакции
4
а ти со кој документ за потекло си?
мајка ми е бугарски државјанин[DOUBLEPOST=1459447872][/DOUBLEPOST]
pred toa kolku vreme ti stoese obrazuvana prepiska :(mene taka mi stoi a sum so tatko so bg drzavjanstvo i intevju april 2015
во јули 2015 откако ги подадов документите,прво ми пишуваше-преписката се намира во задолжителна процедура,потоа се смена по 2 месеци обваразована преписка и од тогаш не се има сменето ништо,не знам до кога ке тера вака, а во конзулато во бт ми рекоја дека ќе излези државјанството за 9 месеци,ама кај со гледам поќе ќе тера а со потекло сум -мајками е бугарска државјанка таму е родена .
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
ajde decki i jas da vi se pofalam, denes mi smena statusot vo finalen pregled! brojce 40**/2015 (kefoj sum, ako uste ne mi imat odobreno, neznam kolku radosen ke bidam ako mi odobrat :D) 2 nedeli bev so status usoglasuvanje so institucijte.
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
92
Поени од реакции
79
Мени оште стоји "Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване".Пред две неделе ми се смени од образувана.Бројче 3xxx мај бев на интервју во Софиа.Потекло баба родена близу Софиа.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Tome odlicna vest!

Sent from my Samsung Galaxy S6 Edge
da odlicna vest, no nekako ne e jasna procedurata, ima pomali brojcinja od 4000/2015 na koj statusot mu sedi samo obrazuvana prepiska.. dali tie so "podobri" dokumenti za dokaz na poteklo gi terat pobrzo pa ovie drugite pokasno, ili nesto drugo e rabotata.. neznam so da mislam
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
da odlicna vest, no nekako ne e jasna procedurata, ima pomali brojcinja od 4000/2015 na koj statusot mu sedi samo obrazuvana prepiska.. dali tie so "podobri" dokumenti za dokaz na poteklo gi terat pobrzo pa ovie drugite pokasno, ili nesto drugo e rabotata.. neznam so da mislam
Trpenie spasenie vremeto ke si go pokazi svoeto taka ke znaeme kako ja teraat celava rabota :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom