Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
@mona lana ne znam kaj da se obratite slucajno proveriv denes status, valjda treba kaj i da e da i se smeni statusot periodov, ako e so bg roditel tie imaat i prednost mislam, ne znam.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
So kakov dokument za poteklo si?[DOUBLEPOST=1459260967][/DOUBLEPOST]
isto sto dokument odnese?
Сестра ми има државјанство,нејзина копија од пасош и л.к.[DOUBLEPOST=1459273177][/DOUBLEPOST]
Јави се кај г-н Лазар во Струмичкиот клуб и прашај си,за најсигурно тој ќе ти каже дали за да ти ја издаде потврдата ќе треба да направиш превод и легализација на изводите.[DOUBLEPOST=1459273864][/DOUBLEPOST]
abe kerka mi e od april 2015 i toa vtora procedura i samo i stoi obrazuvana prepiska dali nekoj znae kaj da se obratam
Вашиот предок веќе има б'лгарско гражданствоа а тоа што си пише 'образувана преписка' а не 'Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване' не треба да ве изненадува,до сега веќе би требало да го знаете редот во Минис. на правосудие,а тоа е дека нема ред.
 
Последно уредено:
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Сега проверив и не знам кога ми се сменил статусот
но сега ми е:

Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.:)

а ми беше: Образувана преписка

јануари,2016 бев на интервју :)
Колку време после интервјуто ти беше образувана преписка? Јас бев на интервју на 15 февруари и усте пиѓува Липсват Данни.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
12**/2015
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Ми се смени статусот од задолжителна :)
ubava vest, so sreka!
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
@IvicaMMM pa nekoja nedela posl eintervju bev obrazuvana prep.
Хммм... Кај мене еве 6 недели и уште пишува липсват данни. Ми дадоа број 12XX/2016, i pin 22XXXX. Во полето молба вх. номер внесувам 12XX/2016, а во полето ПИН 22XXXX. Би требало така да е. Ако правам се како што треба, тогаш ми дале погрешни броеви. o_O
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Хммм... Кај мене еве 6 недели и уште пишува липсват данни. Ми дадоа број 12XX/2016, i pin 22XXXX. Во полето молба вх. номер внесувам 12XX/2016, а во полето ПИН 22XXXX. Би требало така да е. Ако правам се како што треба, тогаш ми дале погрешни броеви. o_O
Ne vnesuvas tocno, vo poleto molba treba da ti e12xx/2015 aj seti se koja god,. podnesuvase/zakazuvase za intervju vo MP koga ti zakazaa datum, koja godina bese toa, 2015 ili 2016?
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
12**/2015
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Ми се смени статусот од задолжителна :)
Некој спомна пред недела дена не ја работат 2015 ...
Образувана преписка N:**** Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Со интервју во фебруари и бројче 8***/2015.
Ја работат и тоа како :aplauz::jeeee::roker::ojeaa:
i jas sum br.12**/2015,imene mi se promeni statusot vo finalen.pazdrav
me interesira dali pred da vi se smeni statutosot bevte so status "usoglasuvanje" ili samo "obrazuvana prepiska"
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom