Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 април 2015
Мислења
11
Поени од реакции
12
А да се јавам во амбасада да прашам од каде може да се набави фалсификат документ ? :D
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Да ги пишувам, се точно пишувам сите цифри, и пак истово, и тоа не е од сега со месеци истото ми го пишува, не знам зашто,. дали воопште не сум во системот,ама како што прочитав и на многу други од форумов им дава исто.
Brojot za prosleduvanje nee toj,a preku ambasada ili konzulat ne davaat broj za prosleduvanje online,samo direkno vo DABC da se prasa i da vi go kazat brojot
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Знаете дали работат со сигурност во петок во бг?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Brojot za prosleduvanje nee toj,a preku ambasada ili konzulat ne davaat broj za prosleduvanje online,samo direkno vo DABC da se prasa i da vi go kazat brojot
Јас имам аплицирано директно во ДАБЧ а бројот го пишувам од ПРВИОТ емаил официјален што го праќа дабч електронски.
 
Член од
3 април 2014
Мислења
64
Поени од реакции
41
Okolu muabetot so falsifikatite ne bidete tolku sigurni ostajte koj kako znaj da se snaoga site eksperti stanavte treba Gruevski da ve vraboti vo vladata
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
gledam deka si upatena deka imas informacii fala na odgovorot.
ali od licno tvoe iskustvo mi kazuvas deka sigurno ke izleze proizhodot ili toa sleduva sledno?a nekoj ako e odbien odma mu pisuva odbien taka e ili se lazam???
Znaci da. Ako vo slucajot bese odbien ke ti pisuvase deka si odbien na status na brojkata ili pa ke ti pratea da odneses za edna nedela dokumebtu a stom ti pisuva deka se ceka za finalen ishod ili kako i da bese znaci za epten skoro ke ti izleze da si go podignes 100% .
 
Член од
21 март 2010
Мислења
16
Поени од реакции
12
Момци и девојки,

Поседувам српска воена книшка од прадедо ми во која пишува дека по националност е Македонец, но пишува исто така дека освен што служел војска во Србија, служел и во Бугарија.
Е сега, имам и Бугарска крштеница, но крштеница која не се однесува на дедо ми, се однесува на братот на дедо ми.

Од друга страна на баба ми братот поседува стара Бугарска лична карта врз основа на која негов внук доби пасош.

Имам добра основа да добијам Бугарски пасош?

Фала.
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Znaci da. Ako vo slucajot bese odbien ke ti pisuvase deka si odbien na status na brojkata ili pa ke ti pratea da odneses za edna nedela dokumebtu a stom ti pisuva deka se ceka za finalen ishod ili kako i da bese znaci za epten skoro ke ti izleze da si go podignes 100% .
Fala mnogu na odgovorot. keski da e taka cul te gospod.
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Момци и девојки,

Поседувам српска воена книшка од прадедо ми во која пишува дека по националност е Македонец, но пишува исто така дека освен што служел војска во Србија, служел и во Бугарија.
Е сега, имам и Бугарска крштеница, но крштеница која не се однесува на дедо ми, се однесува на братот на дедо ми.

Од друга страна на баба ми братот поседува стара Бугарска лична карта врз основа на која негов внук доби пасош.

Имам добра основа да добијам Бугарски пасош?

Фала.
И двете ти вршат работа освен воената книшка. Зајковдеан сега зема пасош со брат од дедому.
 
Член од
21 март 2010
Мислења
16
Поени од реакции
12
Благодарам другар, посигурна варијанта е со личната карта? И дали може некој да во кратки црти да ми ја објасни постапката и потребните документи за апликација?
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Момци и девојки,

Поседувам српска воена книшка од прадедо ми во која пишува дека по националност е Македонец, но пишува исто така дека освен што служел војска во Србија, служел и во Бугарија.
Е сега, имам и Бугарска крштеница, но крштеница која не се однесува на дедо ми, се однесува на братот на дедо ми.

Од друга страна на баба ми братот поседува стара Бугарска лична карта врз основа на која негов внук доби пасош.

Имам добра основа да добијам Бугарски пасош?

Фала.
да, јас земав со братучед од баба ми
 
Член од
4 мај 2015
Мислења
25
Поени од реакции
45
Okolu muabetot so falsifikatite ne bidete tolku sigurni ostajte koj kako znaj da se snaoga site eksperti stanavte treba Gruevski da ve vraboti vo vladata
а тебе да не те вработиле веќе во удба,па криво ви е во белград и правиш страшни сопки на луѓето што сакаат да земат БГ пасош?
луѓе уште еднаш и последен пат,со фалсификат сигурно нема да земете никогаш,без фалсификат можеби ќе земете можеби не(зависи колку се трудите). Бугарија вика на Македонци се давало,се дава и ќе се даваат пасоши,е сега за колку време и под кои услови е прашање на моментот. потрудете се да најдете стари бугарски документи-оргинали и сигурно добивате. аман бе луѓе сите имате документи по мк архиви.најдете некој вработен од архива,понудете му 50-100 евра,дајте му волја да ви побара,па видете дали нема да ви откопа нешто.[DOUBLEPOST=1432667659][/DOUBLEPOST]
Точно, ама тие 99% важат ако преписката Не ти е Прекратена... затоа почнав од ново...[DOUBLEPOST=1432637842][/DOUBLEPOST]
:)
мислев за од ново 99 % имаш шанси.
 
Последно уредено:
Член од
6 март 2015
Мислења
16
Поени од реакции
10
Sakam da prasam preku konzulat dali nekoj ima dobieno proizhod jas sum pred nova god so poteklo nemozam sega da prasam momentalno sum island vi blagodaram nekoj ako ima informacija pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom