Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Luge, slusnav deka pocnale da pravat problemi poradi toa sto mnogu sirijci isto idele po bg pasosi..tocno e ili dezinformacija?
za kolku vreme otprilika zakazuvaat intervju otkako ke gi podades dokumentite? I kolku vreme se ceka otprilika ako edniot roditel ima bg pasos? Fala :)
Пoддaвaш вo дaбч чекaш 2 месеци зa прoисхoд, дoкoлку имaш стaри дoкументи. Акo имaш тaткo сo бугaрски пaсoш не чекaш зa прoизхoд, oдиш директнo нa интервју. Вo двaтa случaеви се чекa oд гoдинa дo гoдинa ипoл зa дa дoбиеш држaвјaнствo.
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
imam edno prasanje slusnav od posrednikot deka ako imas proishod moze da odis vo buharija da izvadis licna karta i da rabotis vo EU,kolku e vistina ova?
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
82
Мислам дека може да се изваде привремена лична карта, ама со неа тешко дека ќе работеш во ЕУ
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
imam edno prasanje jas cekam proishod,veke godina dena,dali ima strana negde da se vidi do kade mi e procesot
 
S

Sukhoi-27

Гостин
Другaрчињa тaксaтa oд вoениoт aрхив мoже некoј друг дa ми јa плaти вo бугaрскa бaнкa?
Може ама да ти ја скенира во електронска форма во пдф и да им ја пратиш на маил.Јас имам така правено.Ке ти стигнат документите дома, ке им ја оставиш на маил адресата во мк.
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
31
Поени од реакции
18
e veke redno beshe :)

Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 75 от 2015 година.
Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само след като пропуснете п'рвата резервација.
За да се запишете за посештение преминете на следваштата страница.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
81
Zdravo. Ke ve zamolam za malce pomos. Gragjanstvoto konecno izleze vcera, megjutoa se obidov da napravam rezervacija no nemoze da se napravi i pisuva ,, Не сте спазили указанијата за поп'лване данните за резервација!,, Brojot ne e izlezen vo protokol uste.
Јас бев ист случај и без проблем го подигнав удостоверението. Сигурно нешто ти е погрешно заведено кај нив, може датум на раѓање, број на пасош или слично. Ќе си отидеш порано од сабајле пред министерството да си фатиш ред, прво ги викаат тие што имаат резервирано термин, а после ги пуштаат по ред по двајца оние што немаат резервирано.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
e veke redno beshe :)

Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 75 от 2015 година.
Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само след като пропуснете п'рвата резервација.
За да се запишете за посештение преминете на следваштата страница.
koj broj si cestitam
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
e veke redno beshe :)

Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 75 от 2015 година.
Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само след като пропуснете п'рвата резервација.
За да се запишете за посештение преминете на следваштата страница.
cestito... koj broj si i koja godina?
 
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
e veke redno beshe :)

Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 75 от 2015 година.
Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само след като пропуснете п'рвата резервација.
За да се запишете за посештение преминете на следваштата страница.
Od koja godina si, kolku vreme ceka, nosi li neso stari dokumenti, :) vo sekoj slucaj so srekja neka ti e, i da ni drzish srekja i nam ;)
 
Член од
13 мај 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јас бев ист случај и без проблем го подигнав удостоверението. Сигурно нешто ти е погрешно заведено кај нив, може датум на раѓање, број на пасош или слично. Ќе си отидеш порано од сабајле пред министерството да си фатиш ред, прво ги викаат тие што имаат резервирано термин, а после ги пуштаат по ред по двајца оние што немаат резервирано.
fala za odgovo
Јас бев ист случај и без проблем го подигнав удостоверението. Сигурно нешто ти е погрешно заведено кај нив, може датум на раѓање, број на пасош или слично. Ќе си отидеш порано од сабајле пред министерството да си фатиш ред, прво ги викаат тие што имаат резервирано термин, а после ги пуштаат по ред по двајца оние што немаат резервирано.
Fala za odgovorot. Jas mislev da ne rizikuvam da odam no stom moze taka ke odam. Dali treba da pocekam da izleze brojot vo protokol? Inace vcera ja prifatija molbata. Fala uste ednas :)
 
Член од
4 мај 2015
Мислења
25
Поени од реакции
45
e veke redno beshe :)

Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 75 от 2015 година.
Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само след като пропуснете п'рвата резервација.
За да се запишете за посештение преминете на следваштата страница.
Честито.:aplauz:
 
Член од
9 април 2015
Мислења
11
Поени од реакции
12
Дали е доволно за да започнам процедура, фотокопија од бугарски пасош од прв братучед на мајка ми ? (се разбира поврзан со изводи)
И која варијанта ми ја препорачувате :
1. Преку амбасада (Битола или Скопје)
2. Дирекно преку Софија (сам без посредник)
3. Преку посредник
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
81
fala za odgovo

Fala za odgovorot. Jas mislev da ne rizikuvam da odam no stom moze taka ke odam. Dali treba da pocekam da izleze brojot vo protokol? Inace vcera ja prifatija molbata. Fala uste ednas :)
Не мора да ти излезе во протокол. Можеш за секоја сигурност да си испринташ од екран известувањето дека преписката ти е вклучена во указ и да си го носиш бројчето што ти го дадоа од министерството ама мислам дека ни тоа нема да ти треба. Мене ништо не ми побараа од тоа, само пасошот им го покажуваш, и нормално таксата што треба да ја платиш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom