Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Епа извини дечко ама за да не дојдам да бидам на твое место, јас си имам а и многу други си имаат посредник и тој ти ги брка сите работи а не вака како тебе не знајш кај се наоѓаш. Е сега има и некои кои сами си ја бркаат работата ама тие знаат што треба и како треба]
pa i so posrednikot na ist nacin gi podnesuvas dokumentite i cekas odgovor poznavam luge sto podnesoa preku posrednik dokumentti isto i tie cekaat nemaat dobieno nisto osven ako nemas bugarski stari dokumenti i da zavrsis rabota.rabotava e sto ot tamu nemat nikakov odgovor,a ti dokajsi so procedurata na koj nacin odis?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ако некој се ожени во Бугарија со личност од Македонија што има бугарски пасош, дали и тој може да добие бугарски пасош?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Хаха паметен си.
Знам дека сум паметен, ми имаат кажано. Тоа што не го знам е одговорот на прашањето што го поставив. Па би било убаво некој да го одговори ако може.
 
Член од
18 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
7
Колку години си друже? Ако си над 13 или 14 години ли беше, мора да чекаш, ваљда си 20 и кусур, колку што сум јас запознат пошто сум во истата ситуација како тебе, до таа возраст добиваш за 1 месец, се што е над по најнормална постапка, јас еве година и 1и пол месец кај што сум поминат на интервју па нема уште ништо (n)
Колку години си друже? Ако си над 13 или 14 години ли беше, мора да чекаш, ваљда си 20 и кусур, колку што сум јас запознат пошто сум во истата ситуација како тебе, до таа возраст добиваш за 1 месец, се што е над по најнормална постапка, јас еве година и 1и пол месец кај што сум поминат на интервју па нема уште ништо (n)
Фала друже ;) иначе 27 год сум ,тогаш да чекаме изборите да поминат...
 
Член од
18 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
7
nema podrska na ovaj ps zatoa pisuvam latinica

pismoto stiga na adresa koja ti e na pasosot, te izvestuvaat preku telefon ili meil ili nikoe od niv, a mozis da proveris so ne e vo red da se javis vo ministerstvoto ili direktno tamu na salter vo ministerstvo vo Sofija najdobro javi se ke ti kazat

da tocno e ne raboti sega soveto za drzavjanstvo vo ministerstvoto bidejki seuste ne se odredeni zamenicite ministri, a precedatel na soveto e ke bidi eden od zamenicite ministri koj utre ke gi odredat
https://mjs.bg/117/6205/
a vo meguvreme mozat da izlezat novi protokoli oti ima molbi koj se uvazeni od ministerstvoto, a treba uste odobreneie od precedatelstvoto taka da tie ne zavisat dali komisijata zasedava ili ne zosto veke toa go pominale a ministerstvoto si raboti se razbira deka ne so poln kapacitet zosto sega se odmori

ne e mnogu sega e tolku cekajneto ti vsusnost cekas za prosihod da podajs dokumenti porano se zemase za 40 dena sega se ceka i do godina zosto e so elektronski zakazuvajne i ima mnogu prijaveno so sakaat da podnesat
Фала другар :)
 
Член од
16 август 2014
Мислења
13
Поени од реакции
16
pa i so posrednikot na ist nacin gi podnesuvas dokumentite i cekas odgovor poznavam luge sto podnesoa preku posrednik dokumentti isto i tie cekaat nemaat dobieno nisto osven ako nemas bugarski stari dokumenti i da zavrsis rabota.rabotava e sto ot tamu nemat nikakov odgovor,a ti dokajsi so procedurata na koj nacin odis?
Јас ортаче со посредникот поддадов документи за пасошот иначе бев на дополнителна 8 месеци и сега за некој месец ќе чекам да ми се врати на задолжителна процедура па потоа за указ...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
67
Поени од реакции
12
pa togas sto treba da napravime sto e potrebno da se dostavit za da zememe proizhod?
,a kako moze od klubot dokumentot da ne go zemaat?neznam sto kako ali mnogu vreme ima pominato a uste nikakov odgovor nemat.
znaci vie so ste preku konzulat treba samo da cekate taka vikat od tamu ... a dokumentot sigurno nema da vi go zemat
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom