Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
A

andrea85

Гостин
Дали знаете некој посредник, мегутоа да е преку Софија, д ане е преку амбасадата во Битола, бидејки јас знам само еден а тој ми прави мотаници...
фала
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
А отприлика до кој број се дојдени од 2013 ?
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
А отприлика до кој број се дојдени од 2013 ?
Nikoj ne znae bez red gi gledat a jas mislam deka se razgledani site sea samo ke pustat ili vrakat.na nogu statuso im e smenet a nema gi vo protokli sea ke se seknat i ke gi isbacat site 5000 brojcinja so im se ostanati
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Дали знаете некој посредник, мегутоа да е преку Софија, д ане е преку амбасадата во Битола, бидејки јас знам само еден а тој ми прави мотаници...
фала
Има посредници,за 400 евра ке средиме работа
 
Член од
22 септември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
10
ako saka nekoj da mi odgovori kolkui vreme se ceka od vleguvanjeto na prepiskata kaj prezidento do izdavanje na ukaz fala odnapred
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
гледајки огласи на реклама5, налетав на еден оглас, кој би го споделил тука :)
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1402836
Кога и да се јавам на ваквите огласи, првото прашање увек е дали имам роднини со бг државјанство..... па да имав ќе си ги однесев документите у Софија, сигурно немаше тебе да ти вртам :) Али во секој случај теба и овој да се провери....why not
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
А бе џабе се малтретирате со вадење потврди за потекло, сега ќе е друга песна ;)
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Јас поднесов за происход во конзулат во битола уште во јануари, требаше да ми се јават до 1 август а ако не се јават требаше јас да се јавам ама јас не се јавив затоа што беше стопирана работата мислев дека ќе ми биде чабе е сега се мислам да се јавам во конзулат, е сега незнам како ќе биде дали ќе ми закажат интервју или не и некој од тие што поминале на интервју дали може да ми кажат обично што прашања поставуваат?
 
Член од
25 јануари 2012
Мислења
17
Поени од реакции
10
Јас поднесов за происход во конзулат во битола уште во јануари, требаше да ми се јават до 1 август а ако не се јават требаше јас да се јавам ама јас не се јавив затоа што беше стопирана работата мислев дека ќе ми биде чабе е сега се мислам да се јавам во конзулат, е сега незнам како ќе биде дали ќе ми закажат интервју или не и некој од тие што поминале на интервју дали може да ми кажат обично што прашања поставуваат?
A dali go zede proishodot, mnogu vreme pominalo?
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
Вчера бев на интервју па сакам да ве прашам дали може после интервуто да бидам вратен на дополнителна проверка или слична 'компликација'. Инаку има татко ми бугарски пасош.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
тие што доставувавте воени книшки имате ли добијано државјанство по тој основ? пошто како гледам скоро сите добиваат по освон на роднини или фамилија (брат, татко и сл.)?
друга работа дали ги доставувате и оригиналите или само правите копии со преводи и сл. а оригиналот го чувате? оти во ситуацијава сме јас и брат ми со една книшка од дедо ми и кога би ја доставувале и неа каде да се остави кај мене или кај него или ?
ако има некој искуство што добил државјанство со југословенска воена книшка нека сподели.

а во меѓувреме бара некој во архивон во трново пошто имам пуштено барање три недели скоро чекам за одговор никаков абер нема
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom