Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Ako moze nekoj da mi dade link od arhivot kaj sto ima koj sluzel vojska da go pobaram dedo mi on sluzel ama nemam nikakov dokument barav ama nemozam ad najdam na forumov
Daj bre prelistuvajte gi stranicite nazad, za site vasi prasanja gi imaat postirano po 100 pati unazad, Nov sum na forumov mi treba pomos, a ne se pomaci da vrati 50strani i fino lepo da si go najde odgovorot!!
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Имa зaинтересирaни зa oдење вo Сoфијa нaреднa неделa, пoнеделник, втoрник, или средa?
 
Член од
14 октомври 2015
Мислења
10
Поени од реакции
49
Поздрав до сите, некни прашав, сега повторно. Каде и како во Бугарија може да се извади копија од извод на родени или крштелница од црква, за тие што се родени овде во 1943 година ?
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
326
Поени од реакции
453
Ne mozes da izvadis.Potrudi se da najdes stari dokumenti za da si ja olesnis procedurata.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
дечки имал досега некој проблем при резервација за подгнување на указ?
Ќе ве молам за помош, значи пробавме и со посредничката и јас многу пати неможе да резервирам постојано ми дава Не сте спазили указанијата за поп'лване данните за резервација! а се е точно
Ќе помогне некој?
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
41
Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 143 от 2015 година.

Конечно после 3 години и 5 месеци....
За тие што не ме пратат: Поднесено јуни 2012 , вратен на дополнителна , доставени документи дополнителни пред не повеке од 9 месеци (пасош од прва братучетка), вратен во редовна после 2-3 месеци, после 2-3 месеци одобрено, уште 3 месеци чекање за указ и еве пред 4-5 дена КОНЕЧНО!
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Молбата Ви е уважена.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 143 от 2015 година.

Конечно после 3 години и 5 месеци....
За тие што не ме пратат: Поднесено јуни 2012 , вратен на дополнителна , доставени документи дополнителни пред не повеке од 9 месеци (пасош од прва братучетка), вратен во редовна после 2-3 месеци, после 2-3 месеци одобрено, уште 3 месеци чекање за указ и еве пред 4-5 дена КОНЕЧНО!
Точно 3 месеци чекаше за указ или ? Оти и јас сум 2012 го чекам веќе 1 месец и 20 дена.[DOUBLEPOST=1445025865][/DOUBLEPOST]
дечки имал досега некој проблем при резервација за подгнување на указ?
Ќе ве молам за помош, значи пробавме и со посредничката и јас многу пати неможе да резервирам постојано ми дава Не сте спазили указанијата за поп'лване данните за резервација! а се е точно
Ќе помогне некој?
http://forum.kajgana.com/threads/Бугарски-пасош-процедура-и-потребна-документација.74574/page-427

Прегледај тука има случај како тебе.
 
Последно уредено:
Член од
15 октомври 2015
Мислења
82
Поени од реакции
50
Барам мислење , дали е подобро да одсм преку амбасада или посредник , пратив е маил во амбасада ми пишаа дека може се тука, е сега дали е пократка процедурата преку посредник
 
Член од
17 октомври 2015
Мислења
1
Поени од реакции
1
Поминува сигурно. Јас така поминав
Milanese Може ли да го објасниш твојот случај. И јас немам документи за потекло. Па ме интересира дали потврдава од БККС врши работа ?
 

Andreas_bild

Cr7_conor mcgregor
Член од
23 октомври 2007
Мислења
77
Поени од реакции
76
Aj nekoj so ima iskustvo so molba pisuvanje neka kazi jas go zedov drzavjanstvoto ama sin mi go prekratija pa dali so dopolnitelen dokument od mene i so molba da mu se pusti za da go vratat vo zadolzitelna dali e toa izvodlivo ? za da ne pravime so dupli proizhod i slicno kako sto dadoja sovet nekoj od clenovite
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
Milanese Може ли да го објасниш твојот случај. И јас немам документи за потекло. Па ме интересира дали потврдава од БККС врши работа ?
Ако немаш друг документ ништо не губиш со потврдата од клубот,јас веќе напишав претходно дека мои пријатели се вратени во задолжителна процедура.
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Ако немаш друг документ ништо не губиш со потврдата од клубот,јас веќе напишав претходно дека мои пријатели се вратени во задолжителна процедура.
a od koj klub vo strumica so e pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom