Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Drugove i drugarice. Ako padnit Bojko kako so e u nekoja najava i ako posle toa povtorno se stopira procesot na izdavanje na pasosi, nikoj na svet nema da me ubedi deka izdavanjeto na pasosi e politicka rabota. So pocit.
Prasanje. Ako se ide so PCR test, kolku e verojatnosta da se zavrsi se u tek na eden den? (Od podiganje na ukaz u 10:00h do pasos u raka)???
 
Последно уредено:
Член од
14 февруари 2020
Мислења
38
Поени од реакции
61
Па според пресметката од 16 месеци за од интервју од "задолжителна" до "финална" требаше мене да ми се смени статусот околу септември - октомври.

Иначе интервју имав мај 2019та. Али ко што гледам уште го немаат исчистено февруари ... Така да ќе ме фати ноември - декември ко што тргнало.
Јас сум 02,19 итервју па уште сум на задолжителна
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Оваа тишина ми делува некако како затишје пред бура. Олку штама никогаш не било. Ајде да се надеваме на Укази со утрешниот ден.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Forumot imase problem izminative denovi, mnogu tisina od clenovi sto sekoj den ke pisat nesto makar i da nema ukazi i promeni, sumljam da ne ima problem so otvoranje na forumot od nekoj internet provajderi? ili.. navistina tisina :(
 
Член од
10 август 2020
Мислења
22
Поени од реакции
12
Zdravo, nov clen sum i mnogu bi mi pomognalo ako nekoj mi kaze dali dokolku statusot mi e vo faza na "finalen eksperten pregled" od pred 10tina dena i dopolnitelnite dokumenti se predadeni vo tekot na prethodnava nedela, ima shansi istite da se prifatat i razgledaat pred donesuvanje na odluka?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo, nov clen sum i mnogu bi mi pomognalo ako nekoj mi kaze dali dokolku statusot mi e vo faza na "finalen eksperten pregled" od pred 10tina dena i dopolnitelnite dokumenti se predadeni vo tekot na prethodnava nedela, ima shansi istite da se prifatat i razgledaat pred donesuvanje na odluka?
Sansite ti se pola pola,ako dokumentite bile stignati vo dosieto pred da go otvorat i resat tvojot predmet e dobro no ako stignale posle toa ke te odbiet,ne trebalo da cekas tolku za da gi dades dopolnitelnite dokumenti,mnogu rizikuvas.
 
Член од
10 август 2020
Мислења
22
Поени од реакции
12
Sansite ti se pola pola,ako dokumentite bile stignati vo dosieto pred da go otvorat i resat tvojot predmet e dobro no ako stignale posle toa ke te odbiet,ne trebalo da cekas tolku za da gi dades dopolnitelnite dokumenti,mnogu rizikuvas.
Fala mnogu na odgovor, za zal so celava situacija okolu koronava, posrednikot uspea prethodnava nedela da gi dostavi.. Sepak, ostanuva da si se ponadevam ushte malku :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom