Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2019
Мислења
914
Поени од реакции
1.573
Официјално и на вести кажаа дека може да се улезе у Бугарија со негативен ПЦР тест со македонски пасош
 
Член од
26 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
20
Најпрвин, честитки до сите што добивте указ!
До каде стасаа со указите за нас со интервју 2018? Некој да се пофали со потпис?
јас сум 22.08.2018 интервју а февруари 2020 ми се смени и чекам потпис од вицепрезидентот...и мене ме интересира истово.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
31 октомври 2016
Мислења
90
Поени од реакции
274
јас сум 22.08.2018 интервју а февруари 2020 ми се смени и чекам потпис од вицепрезидентот...и мене ме интересира истово.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ја бев 25.10.2018 на Интервју, а на 1.06.2020 ме ставија на Положително.
 

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
469
Поени од реакции
807
Znaci dve nedeli nemase ukaz
...radi novonastanatata situacija vi BG.deneska ukaz 109 110...polozitelno Avgust 8-10 2019 ....prepiski so Intervju Sredina na April 2018 ....
Автоматски споено мислење:

јас сум 22.08.2018 интервју а февруари 2020 ми се смени и чекам потпис од вицепрезидентот...и мене ме интересира истово.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Od denot koga ti se smeni 11-12 meseci do potpis...
 
Член од
29 април 2020
Мислења
234
Поени од реакции
326
Znaci dve nedeli nemase ukaz
...radi novonastanatata situacija vi BG.deneska ukaz 109 110...polozitelno Avgust 8-10 2019 ....prepiski so Intervju Sredina na April 2018 ....
Автоматски споено мислење:


Od denot koga ti se smeni 11-12 meseci do potpis...
Bigo pocnaa so ukazi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Znaci dve nedeli nemase ukaz
...radi novonastanatata situacija vi BG.deneska ukaz 109 110...polozitelno Avgust 8-10 2019 ....prepiski so Intervju Sredina na April 2018 ....
Автоматски споено мислење:


Od denot koga ti se smeni 11-12 meseci do potpis...
Ukaz denes 108 i 109/2020
So sreka na site!!!!
108 i 109,
Do prepiska 5960/2018
I okolu 5224/2018
 

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
469
Поени од реакции
807
108 i 109,
Do prepiska 5960/2018
I okolu 5224/2018
Moja greska :) onaka prvo napamet ....ajde Moze CE iskobam od utre natamu po 10 ukazi dnevno izvini Pale moj komentar vo afekt :)
Автоматски споено мислење:

јас сум 22.08.2018 интервју а февруари 2020 ми се смени и чекам потпис од вицепрезидентот...и мене ме интересира истово.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Od denot koga ti se smeni 11-12 meseci do potpis...
Bigo pocnaa so ukazi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Deneska 2 ukaza pa od utre Zdravje Boze :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom