Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Дека е неспособен јасно ми стана уште пред некој месец кога излезе кризава. Веќе пишав до Стојанова да ми го пушти указот во амбасада, се простив од одењето во секој случај.
Toa e sto drugo mozis da pravis,samo sega se poveke odbivaat da gi prakaat vo ambasada ili konzulat bidejki imalo poplaki od ambasadata i konzulatot deka ne mozat da postignat so rabota,i se poveke odbivaat i gi teraat da si zakazat nov termin a toj e vo 2021 g.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Toa e sto drugo mozis da pravis,samo sega se poveke odbivaat da gi prakaat vo ambasada ili konzulat bidejki imalo poplaki od ambasadata i konzulatot deka ne mozat da postignat so rabota,i se poveke odbivaat i gi teraat da si zakazat nov termin a toj e vo 2021 g.
Jas samo nz tolku li nikoj do sega nema otideno vo Sofija ovoj period pa da spodeli info..
 
Член од
22 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
103
A kade prakate e-mail,posto i jas isto go imam veke vtor pat go ispustiv terminot za podiganje na ukazot.
Pozdrav
Здраво, ја имате постапката напишано на страница :)

forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

Чисто информативно, (ова и за другите, завчера прашував) да ви кажам дека сега указите во Скопје/Битола се праќаат наеднаш, односно, не стигнуваат од денеска за утре. Мојот стигна за околу 7-8 дена.
 
Член од
7 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
11
Jas bev vo petok, imam Bg pasos i so negativen test vlegov, imav ispecaten test so mene, toj mi go zede doktor na granica a mi pobaraa da go vidat originalot od mail. Prasav za tie sto treba da idat da zemat drzavjanstvo i nemaat Bg pasos, mi rekoa samo so "nota" moze da vlezat i negativen test, na drug nacin ne moze da se vleze. Ne bea raspolozeni da mi kazat kakva e taa nota, osven da se prasuva vo ambasada ili vo pravosudie ne znam drugo sto da kazam
Kade se testirase?
 
Член од
15 јули 2020
Мислења
30
Поени од реакции
9
Drustvo da prasam nesto, dokolku imate dokumenti od vas pradedo, dali e toa prednost za dobivanje na bugarski pasos?
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
195
Поени од реакции
156
Член од
22 јули 2020
Мислења
20
Поени од реакции
9
Дали некој го признава овој статус? Аплицираше во конзулат и се одвиваше вака неколку недели:

Приета молба с входјашт N: xxxx/2020

Не се појавува на списокот на веб-страницата за статус: https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html?m=1
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Дали некој го признава овој статус? Аплицираше во конзулат и се одвиваше вака неколку недели:

Приета молба с входјашт N: xxxx/2020

Не се појавува на списокот на веб-страницата за статус: https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html?m=1
Bez gajle se e vo red,gledaj da si gi zapises nekade br na molba i br na prepiska ke ti trebaat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom