Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 август 2019
Мислења
73
Поени од реакции
26
go nema za zhiv armand, ama ako mu pritreba nesh info pak ke se ukluchi ke prasha tuka.
 
Член од
20 јуни 2017
Мислења
36
Поени од реакции
16
Zdravo, dali moze nekoj da mi ja prati molbata za podiganje na dokumenti od ministerstvo? (i dali moze drug so taa moba, da gi podigne vo moe ime)? Pozdrav
 
Член од
8 јули 2020
Мислења
4
Поени од реакции
4
На интервју бев 25.08.2018 од 03 месец 2020 имам статус дека се чека потпис од вицепремиерот ако може некој поточно да каже колку време се чека за указ и дали има шанси да го вратат на повторно разгледување инаку целата постапка ми е започната далечната 2017 Благодарам однапред...
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
731
Поени од реакции
493
На интервју бев 25.08.2018 од 03 месец 2020 имам статус дека се чека потпис од вицепремиерот ако може некој поточно да каже колку време се чека за указ и дали има шанси да го вратат на повторно разгледување инаку целата постапка ми е започната далечната 2017 Благодарам однапред...
Се чека од 10 до 14 месеци до указ, може и да те одбијат ако си имал забрани по ЕУ а може и на проверка да го врати Вицето
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2019
Мислења
706
Поени од реакции
1.227
На интервју бев 25.08.2018 од 03 месец 2020 имам статус дека се чека потпис од вицепремиерот ако може некој поточно да каже колку време се чека за указ и дали има шанси да го вратат на повторно разгледување инаку целата постапка ми е започната далечната 2017 Благодарам однапред...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom