Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 јули 2020
Мислења
4
Поени од реакции
6
Vidi vaka drzavjanstvoto go prakaat po e mail i samo go printaat na obicen list hartija,znaci toa stignuva za nekolku sekundi po isprakajneto ne pominuva granici hahaha, znaci kaj tebe imaat napraveno greska znaci ne cekaj poveke i prati im mail vo ministerstvoto za pravosudie deka zaboravile da ti go ispratat
Ти благодарам мноооогу :) Е сега ми треба инфо дали некој го знае е-меил-от на Министерството за правосудие, јас на нивната страна го најдов овој - bgcitizen2@justice.government.bg - овде да се прати или има некој друг е-маил.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
16
Дали знае некој колку се плаќа за адресата и матичниот број во бугарија
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
116
Поени од реакции
161
Толку, ништо нема укази се ипсукаа минативе две недели до указ 102 и сега пак ќе се чмај. Ебати Шабан среката o_Oo_Oo_O
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
398
Поени од реакции
281
Толку, ништо нема укази се ипсукаа минативе две недели до указ 102 и сега пак ќе се чмај. Ебати Шабан среката o_Oo_Oo_O
Кај се брзаш, и онака нигде неможе да се оди моментално :D
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
324
Поени од реакции
350
Do kaj se stignati od zadolzitelna do finalna??
100 pati prasav, nikoj ne kazuva?!?!?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
324
Поени од реакции
350
Sto ke ti smeni i da ti odgovori nekoj,ima vreme za tebee ke dojde i tvojot red dzabe tuka pisuvas po 50pati nikoj nema da ti ja ubrza postpakata.
A za sto e napraven forumot? Mnogu ti e mangupsko ponasanjevo, ti zosto prasuvase na forumot?
 

Attachments

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Denes e doneseno samo za UK,Portugalija i Shpanija.Za drugite non EU zemji seuste se pregovara na baza na reciprocitet.
Vo drzaven karantin ili ako imas rodnini moze i kaj niv? Dali nekoj e vlegol vo BG ? Ili ne. Mene mi rekoa ako imam kade da sedam samoizolacija ke me pustat preku deve bair. Ama ke treba da se javam da prasam na granicna policija vo BG. Ako dobijam informacija ke ve izvestam odma.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom