Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
Hi, today we are talking about what date can we withdraw the decree?
Автоматски споено мислење:

[QUOTE = "palekrstic, post: 8993310, member: 88217"]
Prevod i zaverka tocno e deka moze da se napravi vo BG, no koga odis preku ambasada, izvodot i vencanicata trebaat za adresata i zatoa se nosi pri podiganje na drzavjanstvo, za da se podnese za adresa odma da ne se gubi vreme.
[/ QUOTE]
Hi, today we are talking about what date can we withdraw the decree?
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
197
Поени од реакции
310
Дали има некој влезено во БГ со МК пасош последниве неколку недели?
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
Luge me interesira ako ja pocnes procedurata vo Sofija dali tamu treba da ja zavrsis ili moze da se pusti ukazot vo Bitola pa od tuka da se podigne. Situacijata kakva sto e za podiganje ukaz ima termin vo januari.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.539
Luge me interesira ako ja pocnes procedurata vo Sofija dali tamu treba da ja zavrsis ili moze da se pusti ukazot vo Bitola pa od tuka da se podigne. Situacijata kakva sto e za podiganje ukaz ima termin vo januari.
Strana 4553 od forumov,ili linkot najgore shto go imam postirano za procedura za podignuvanje i prefrlanje preku ambasada.
 
Член од
17 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
97
Dobar dan, treba mi cenovnik pasoša i lične karte u bugarskoj.
Hvala
 
Член од
19 мај 2020
Мислења
17
Поени од реакции
26
Дали некој зборувал телефонски со конзулатот во Битола деновиве? Два дена се јавувам, никој не крева телефон.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.539
Dobar dan, treba mi cenovnik pasoša i lične karte u bugarskoj.
Hvala
Автоматски споено мислење:

Дали некој зборувал телефонски со конзулатот во Битола деновиве? Два дена се јавувам, никој не крева телефон.
Конзулат Битола моб 075282724
 

Attachments

Член од
3 јули 2020
Мислења
4
Поени од реакции
6
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба . При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат. - Ова ми е од 10 Јуни а предходно немав проверено 2 до 3 дена. Целата процедура ја правев преку конзулат Битола и од тој ден звонам за да ми потврдат дека државјанството ми е пристигнато кај нив за да отидам и си го подигнам и веке 3 недели по ред го добивам одговорт дека сеуште не ми е пристигнато да се јавам наредна недела. Овде читам дека членови си го подигнале и уште нареден ден, дали некој има слична ситуација да чека како мене или само моето е заглавено на граница :) Било каков совет или инфо ... некој :(
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба . При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат. - Ова ми е од 10 Јуни а предходно немав проверено 2 до 3 дена. Целата процедура ја правев преку конзулат Битола и од тој ден звонам за да ми потврдат дека државјанството ми е пристигнато кај нив за да отидам и си го подигнам и веке 3 недели по ред го добивам одговорт дека сеуште не ми е пристигнато да се јавам наредна недела. Овде читам дека членови си го подигнале и уште нареден ден, дали некој има слична ситуација да чека како мене или само моето е заглавено на граница :) Било каков совет или инфо ... некој :(
Vidi vaka drzavjanstvoto go prakaat po e mail i samo go printaat na obicen list hartija,znaci toa stignuva za nekolku sekundi po isprakajneto ne pominuva granici hahaha, znaci kaj tebe imaat napraveno greska znaci ne cekaj poveke i prati im mail vo ministerstvoto za pravosudie deka zaboravile da ti go ispratat
 
Член од
3 јули 2020
Мислења
4
Поени од реакции
6
Vidi vaka drzavjanstvoto go prakaat po e mail i samo go printaat na obicen list hartija,znaci toa stignuva za nekolku sekundi po isprakajneto ne pominuva granici hahaha, znaci kaj tebe imaat napraveno greska znaci ne cekaj poveke i prati im mail vo ministerstvoto za pravosudie deka zaboravile da ti go ispratat
Ти благодарам мноооогу :) Е сега ми треба инфо дали некој го знае е-меил-от на Министерството за правосудие, јас на нивната страна го најдов овој - bgcitizen2@justice.government.bg - овде да се прати или има некој друг е-маил.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom