Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Цела процедура во СОФИЈА


2012 - Октомври - Започната процедура (заедно со татко ми поднесовме, документи од негова родена внука, мене братучетка)

2013 - Март Интервју - (во исти ден со татко ми)

2016 - Март промена во Положително, во исти ден со татко ми. После неколку дена, отказ на мене (на татко ми УКАЗ) ВО ИСТИ ДЕН

2016 - Јуни - Отидов сама во Правосудие да ги замолам да ме вратат во процедура, да дополнам документи од родител. Ми рекоа грешка во системот и нема враќање назад. Освен ако сакам наново да започнам се. Прашав како мисли грешка во системот? Ми удри господинот еден ладнокрвен поглед и ми рече ако сакам да поднесам наново добро ако не да ја напуштам просторијата

2016 - Октомври - Наново поднесов, документи од татко ми

2018 - 26 Фебруари - Интервју

2019 - 25 Септември - Промена во Финална.

2019 - 10 Декември - Промена во Положително.
Znaev Jas deka I ti si dusice napateno :)od 10 Dekemvri si polozitelno?......znaci Jas I ti sme blisku 15 dena razlika ....:) Pred tebe
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
35
Поени од реакции
42
Nekoj od juli 2019 polozitelno denes so potpisan ukaz? Cekanjevo nema kraj..
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
15
Поени од реакции
3
Od novo procedura trebe da pocnesh koga bese na intervju?
be na intervju 2018 oktomvri mesec
So sto dokumenti si ako si so potvrda dali ja odnese vo ministerstvoto na pravosudie vo sofija .... Koga te stavija vo finalna ?
Inaku site dokumenti sto bea potrebni soglasno za vadenje bg pasos , dokumenti od pradedo kako bese toa ne postari od 1912 god , i za ne osuduvan , i ostanatite dokumenti izvodi i slicno , aplicirav vo 2017 godina intervjuto vo 2018 , a drugi lujge imase so istata procedura sto zedoja pasosi , a nekoi i sto gi poznavam povejketo istiot nacin istiot odgovor go dobijaa so istata procedura ...
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
be na intervju 2018 oktomvri mesec

Inaku site dokumenti sto bea potrebni soglasno za vadenje bg pasos , dokumenti od pradedo kako bese toa ne postari od 1912 god , i za ne osuduvan , i ostanatite dokumenti izvodi i slicno , aplicirav vo 2017 godina intervjuto vo 2018 , a drugi lujge imase so istata procedura sto zedoja pasosi , a nekoi i sto gi poznavam povejketo istiot nacin istiot odgovor go dobijaa so istata procedura ...
Дали истите документи ги однесе во "министерство за правосудие" (прв пат ДАБЧ, втор пат правосудие) ?
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
68
Do kaj br se stignat prepiski te od zadolzitelna vo finalna?
Автоматски споено мислење:

Do kaj br se stignat prepiski te od zadolzitelna vo finalna?
 
Член од
18 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
39
Nekoj od juli 2019 polozitelno denes so potpisan ukaz? Cekanjevo nema kraj..
Isti slucaj od 12 Juni polozitelno niso use....
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 256697

Дечки дали ова значи дека сум добила потпис? Не сум проверила кој знае од кога, сега ова ми се појави... И ако да како да запишам адреса ко што пишува во известувањето?
Cestitki
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Vistina e deka Bugarija od 15 juli ke otvori granici? Nesto taka citav.
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
Koi drugi e ka mene interviu 30november 2017 vo sofia,so dopollnite dokumenti,na finall 2 agusto 2019??? Ishte nemat ukaz zanas
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
Koi drugi e ka mene interviu 30november 2017 vo sofia,so dopollnite dokumenti,na finall 2 agusto 2019??? Ishte nemat ukaz zanas
јас бев 6 декември 2017 на интервју во Софија, бев на дополнителна , па од 1 Август 2019 на положително , указ уште немам земено, од Август на положително уштте не се почнати
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
јас бев 6 декември 2017 на интервју во Софија, бев на дополнителна , па од 1 Август 2019 на положително , указ уште немам земено, од Август на положително уштте не се почнати
Eden drugar moi beshe isto ka nas ,ama toi beshe 15 november 2017 interviu i fcera imashe decret,ova nedela ishalla da bid i zanas :(
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
11
Поени од реакции
11
Screenshot_2019-10-25-09-50-04.png Screenshot_2019-10-25-09-50-04.png Screenshot_2019-10-25-09-50-04.png Zdravo da prasam od lani vo avgust gi podnesov potrebnite dokumenti i se uste ne e promeneto preku pra dedo podnesov dali ima nekoj so ist status i posle kolku vreme se promeni statusot pozdrav
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Нема некое правило за дополнителна ама ете јас од март 2019 сум на дополнителна и сеуште нема никаква промена кај мене а и кај други како што го следам форумов.

Прочитав тука дека на секои три месеци правиле проверки за дополнителни па ке видиме следнава недела што како.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom