Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Јас го пропуштив терминот вчера, арно оти не се заебав ќе го фатев и карантинот, натаму и за назад 1 месец затворен. Слободен термин дури на 01.10.
A dali se imas javeno vo ambasada da prasas kako odi da go zemis ukazot preku ambasada i kolku vreme ke trae?
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338

Ај на здравје... Најголема тиња сме во цела Европа.
 
Член од
6 август 2019
Мислења
76
Поени од реакции
190
Imas link za toa ili si naslusnal nesto?
Автоматски споено мислење:

Vistina bilo,nema odejne Bugarija http://m.focus-news.net/?action=news&id=2779109 ,so nesposobni ajvani na vlast koi mislat samo na izbori stanavne najgolema zaraza na Balkanot i site ke ni gi zatvorat granicite.
Vcera procitav na stranata na ministerstvo za zdravstvo vo Bugarija, taka da pretpostavuvam deka e najverodostojno. Da se sredi situacijava tuka i bi trebalo za brzo da go ukinat povtorno
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Vcera procitav na stranata na ministerstvo za zdravstvo vo Bugarija, taka da pretpostavuvam deka e najverodostojno. Da se sredi situacijava tuka i bi trebalo za brzo da go ukinat povtorno
A kako ke se sredi situacijava so nenormalni na vlast, pravat karantin ama gi pustaat da se preselat vo drugite gradovi kade nema zarazeni za zarazata da se prosiri niz cela Makedonija, ovie kako da se plateni da gi zarazat i poumrat site.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Posleden mislam oti bese 59 ukaz taka li pale sto snaci treba da ima i ukaz 60 ili greska sum bi trebalo utre da ima ukazi za nas makedoncite
Да точно е.
Ајдеее проверувајте си има укази 60 и 63/2020,има и за наши и за странци.
Со среќа!!!!
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
*****Апдејт Список на Положително 05.05.2020******

Положително од Април

24.04.2019- @Fantom$%@ -Отказ од Вицепрезидент

Положително од Мај

15.05.2019 @daov.goran
15.05.2019 @Lovesimba
15.05.2019 @anamela
15.05.2019 @darkodamjan-Отказ од Вицепрезидент
15.05.2019 @Bonitop123
27.05.2019 @Mattea
27.05.2019- @Jotova potpisime
0x.05.2019 @Lovesimba

Положително од Јуни
12.06.2019 @zapce M
15.06.2019 @josifcaki
15.06.2019 @Prca
26.06.2019 @trajkoff82
27.06.2019 @Kiko 9

Положително од Јули

01.07.2019 @AnonymousAS
05.07.2019 @RojalBND
05.07.2019 @jejans
07.07.2019 @Fenia
18.07.2019 @Vinz
24.07.2019- @BG13
24.07.2019- @TeoWalker
26.07.2019 @Kasper78Положително од Август
01.08.2019 @nebojsha985
01.08.2019 @ilirko18
01.08.2019 @stuttgard
01.08.2019 @mihail2804
01.08.2019 @Kate@
хх.08.2019 @dtecha -финална од 06.2019
05.08.2019 @KIRSON
05.08.2019 @Armand
06.08.2019 @theboy
10.08.2019 @Deki84
12.08.2019 @dvladev

Положително од Септември
19.09.2019 @Redmi
27.09.2019 @igordespo


Положително од Октомври
01.10.2019- @Tina Gjo (за Влатко)
03.10.2019- @VlatkoN1
08.10.2019- @RIDA
11.10.2019- @Dimce12345
25.10.2019 @bavarec89
28.10.2019 @Oktavijan

Положително од Ноември
01.11.2019 @Bobedimean
07.11.2019- @@Maki15
13.11.2019 @Zanaetcija
17.11.2019 @macedonmk
25.11.2019 @Bigo
27.11.2019- @Kapetanot
28.11.2019- @Milicajo
29.11.2019 @Nexon
30.11.2019- @marijantiДЕКЕМВРИ
20.12.2019- @Banne
30.12.2019- @Zlatkoim
30.12.2019- @Fill
30.12.2019- @angieee21

ЈАНУАРИ 2020

14.01.2020 - @RRR123-финална 15.08.2019
14.01.2020- @bolowr4r4 -финална 19.08.2019
14.01.2020- @Nikispec
14.01.2020 @azderce -финална 20.08.2019
21.01.2020- @Majbejker 15.08.2019- финална
21.01.2020- @Smooth21- 22.08.2019-финална-потврда
30.01.2020 - @Aleksandar92 -23.08.2019-финална
30.01.2020- @gjoko10 -19.09.2019-финална
30.01.2020- @Riri25 - Xx. 09.2019-финална-родител-интСОФ

ФЕБРУАРИ 2020
04.02.2020- @Meh -28.08.2019-финална-братучед и потврда
04.02.2020- @AAGV -24.08.2019-финална- братучед и потврда
04.02.2020- @Iv*
12.02.2020- @JuveCr7
12.02.2020- @Bojana9033-крај на август 2019 на финална
12.02.2020- @Наќо Скопски -3 преписки
25.02.2020- @Lela996 -15.09.2019-финална
25.02.2020- @RoWiGeN -01.09.2019 -финална
25.02.2020- @Tlo88 -04.09.2019-финална
25.02.2020- @Imperatrica -11.2019-финална
27.02.2020- @Benithe1 - 01.11.2019-финална


МАРТ 2020
10.03.2020 -Сестра НА @FAHRER - 09.12.2019 -финална
12.03.2020- @Barca1990-24.01.2020-финална
13.03.2020-СОПРУГ НА @Ohridmaca1-финална од 09.12.2019 -со потврда
13.03.2020--@Ohridmaca1 -финална-23.01.2020 -потврда

МАЈ 2020
04.05.2020- @sdamovski -10.01.2020 -финална
04.05.2020- @Dybala-23.01.2020-финална
04.05.2020 - @nikolaohrid-10.02.2020-финална
04.05.2020- @ploumari-13.02.2020-финална
12.05.2020- @Dejan1977 - 19.02.2020 -финална
12.05.2020- @Iceman_mk -20.02.2020-финална
15.05.2020- @Donia 10.02.2020-финална
15.05.2020- @Lucyyy -19.02.2020 -финална
15.05.2020- Сестра на @MargeSimpson -13.02.2020-финална
22.05.2020- @LePAk -27.02.2020-Финална- инт СОФ -поврда и сведителство од дедо

ЈУНИ 2020
01.06.2020- @Anagals
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2020
Мислења
11
Поени од реакции
31
Zdravo na site
Jas bev 8.8.2018 na intervju i seuste e na finalna pred nova godina mi se smeni od zadolzitelna vo finalna inace preku roditel sum ima li uste nekoj kako mene tolku da ceka ili moite dokumenti se vo nekoja fioka zaboraveni..
Zdravo ! na intervjy bev 24.07.2018 vo Sofija, a od 06 12 2019 na finalna. So dokumenti preku roditel i brat.
 
Член од
2 јануари 2018
Мислења
51
Поени од реакции
62
Официјално отказ со оригинал документи од вујко и ништо повеќе од дополнителни документо и слично. Така да со, среќа на сите што очекувате или добивте. Од мене поздрав
 

Attachments

Член од
3 јуни 2019
Мислења
11
Поени од реакции
11
дали задолжителната постапка не работи секој ден ?
Автоматски споено мислење:

Дали некој знае кој е најновиот број?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.956
Официјално отказ со оригинал документи од вујко и ништо повеќе од дополнителни документо и слично. Така да со, среќа на сите што очекувате или добивте. Од мене поздрав
Za zal preku vijko bratucedi tetki ne pominuvaat sreka e sto i na sovet pominaa bes potvrda od strumica site ke dobijat otkaz porano mozese ali sega veke ne. Veke ni na sovet ne pominuvaat
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Официјално отказ со оригинал документи од вујко и ништо повеќе од дополнителни документо и слично. Така да со, среќа на сите што очекувате или добивте. Од мене поздрав
Bas mi e zal,no samo so vujko bez potvrda mnogu malku dobija ,onie koi imaa sreka .....
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
189
Поени од реакции
157
Jas sum preku prv bratuced i mi posuva proverka of viceprezidenta skoro godina. Na inyetvjuto go odnesov pasosot na brat mi no samo skeniran bez izvodi. Dali ima sansa da me stavat preki nego ili da go razgledat imam noseno i potvrda od strumica isto taka. Znam deka sansite za otkaz se pregolemi pa dali da se nadam na pasosot na bratot ili da se pomiram... Ne sum preku brat oficijalno po sto bevme smarani i ne mi go dade vremeto.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom