Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
Dali nekoj znae dali e zabrzano potpisuvanjeto na ukazi bidejki sega direkno od finalna odbivaat ne gi pustaat na potpis
Nekoj da ima info ili @palekrstic
 
Член од
24 мај 2020
Мислења
8
Поени од реакции
32
Со почит кон сите. Јас сум од Србија. Бев во Софија во јануари 2019 година на интервју. Веб-страницата го вели ова:

Образувана преписка N:****/2019/22.01.2019

Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Дали некој знае кога ќе се смени мојот статус?
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Со почит кон сите. Јас сум од Србија. Бев во Софија во јануари 2019 година на интервју. Веб-страницата го вели ова:

Образувана преписка N:****/2019/22.01.2019

Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Дали некој знае кога ќе се смени мојот статус?
Bi trebalo naskoro, pominale 16 meseci. Mene mi se smeni posle 15 meseci. Ti sleduva status finalna proverka.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Со почит кон сите. Јас сум од Србија. Бев во Софија во јануари 2019 година на интервју. Веб-страницата го вели ова:

Образувана преписка N:****/2019/22.01.2019

Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Дали некој знае кога ќе се смени мојот статус?
Link na vrvot imas.
 
Член од
24 мај 2020
Мислења
8
Поени од реакции
32
Bi trebalo naskoro, pominale 16 meseci. Mene mi se smeni posle 15 meseci. Ti sleduva status finalna proverka.
Благодарам многу. Дали тоа значи дека ќе добијам пасош за една година? Или барем две? Колку трае последната проверка?
Автоматски споено мислење:

Link na vrvot imas.
Разбирам македонски. Но, јас не зборувам најдобро. Што значи ова? Не сум толку сигурен. Благодарам многу
Автоматски споено мислење:

Zavisi drugar ja so intervju 08.2018 cekav 19 meseci za finalna . Mislam deka ne se dvizat po nekoe pravilo. So sreka
Благодарам многу!
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.448
Поени од реакции
239
Dve sliki pasos format , dve kopii od pasos ,pasosot I izvod na rodeni SE plaka 36 evra za drzavjanstvo I 15 za legalizacija na izvodot
Ми побараа само 2 слики, го дадов пасошот и ми побараа адреса. После ме пратија само да уплатам 35 евра.
Немаше потреба од изводи.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Благодарам многу. Дали тоа значи дека ќе добијам пасош за една година? Или барем две? Колку трае последната проверка?
Автоматски споено мислење:


Разбирам македонски. Но, јас не зборувам најдобро. Што значи ова? Не сум толку сигурен. Благодарам многу
Автоматски споено мислење:Благодарам многу!
Ti velam deka na vrvot od stranicava ima link i tamu se objasneti site statusi.
 
Член од
28 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
32
Zdravo na site, imam edno neobicno prasanje. Ako nekoj ima soznanie da mi odgovori.

Kako moze da znaete dali posrednikot vi zakazal za podiganje ukaz? Moze li da se proveri nekade toa.
Drugar moj prasuva, posrednikot mu zakazal za odredena data ali ovoj koga ide na stranata tamu so stoi zapisvane i site tie raboti pasos, data i.t.n. Dali moze od stranata nekade da se proveri dali imate veke zakazano?

fala mnogu
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo na site, imam edno neobicno prasanje. Ako nekoj ima soznanie da mi odgovori.

Kako moze da znaete dali posrednikot vi zakazal za podiganje ukaz? Moze li da se proveri nekade toa.
Drugar moj prasuva, posrednikot mu zakazal za odredena data ali ovoj koga ide na stranata tamu so stoi zapisvane i site tie raboti pasos, data i.t.n. Dali moze od stranata nekade da se proveri dali imate veke zakazano?

fala mnogu
Pa neka proba sega sam da si zakazi data i ako veke posrednikot mu zakazal ke dobie izvestuvajne deka veke ima zakazano,lesno e i nema sto da zafrkni osven ako posrednikot go lazi i nema zakazano.
 
Член од
6 август 2015
Мислења
456
Поени од реакции
756
Благодарам многу. Дали тоа значи дека ќе добијам пасош за една година? Или барем две? Колку трае последната проверка?
Автоматски споено мислење:
Пресметај си според линкот. Најмалку за 2 години пасош.
Разбирам македонски. Но, јас не зборувам најдобро. Што значи ова? Не сум толку сигурен. Благодарам многу
Автоматски споено мислење:
https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html
 
Член од
23 март 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
Здраво, јас сум позитивен од август 2019 година, колку време трае до декретот, благодарам?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom