Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 октомври 2014
Мислења
41
Поени од реакции
10
ajde jas sum 25.01.2019 po obrazuvana prepiska.....intervju 4.sep.2018 Bitola za brzooo ke izvadat za finalna kaj da e
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
zdravo imam zakazano zemajne na ukaz na 9 juni no so ogled na situacijava dali mozi toj ukaz da se zemi od bitolski konzulat i koja bi bila postapkata za toa dokolku e mozno
Istoto i mene me interesira jas sum vo germanija trebase sega na 2 juni da go podignam ukazot kako moze da se napravi tuka od ambasada vo Germanija da se podigne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 ноември 2018
Мислења
40
Поени од реакции
66
Dali na nekoj koj sto e staven na dopolnitelna mu se smeni statusot ili nema takov. Kaj mene veke 1 godina nisto..... ke si cakam :(
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.956
Koj mesec se tie od prilika
Odprilika noemvri intervju sto bile 2018
Автоматски споено мислење:

Vie sto ste na dopolnitelna sto e pricinata sto ste staveni na dopolnitelna. Original nemate odneseno vo pravosudie vo sofija. ? Mislam deka ke bide za brzo i kaj vas
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Dali na nekoj koj sto e staven na dopolnitelna mu se smeni statusot ili nema takov. Kaj mene veke 1 godina nisto..... ke si cakam :(
За жал нема никакви промени во систем за тие што чекаат на дополнителна,значи за никого од нив.
Но мора веќе да почнат!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom