Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 февруари 2019
Мислења
72
Поени од реакции
116
Na srpskiot forum imaat objaveno deka ministerstvoto raboti od ovaa nedela,posrednik od bugarija na covekot mu gi predal dopolnitelnite dokumenti denes vo ministerstvo sto znaci deka edinstven problem se granicicnite premini... Dali imate informacija dali ukazot moze da go podigne nekoj vo tvoe ime?
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
223
Поени од реакции
297
Kolku e sigurno ova? Barav na net nemozev da najdam nigde.
Вест на радио беше, во колата ја слушнав, дека до 15ти мај ќе траат вонредните, а после уште еден месец затворени граници спрема трети земји. Тоа слушнав, тоа пренесувам
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.913
Поени од реакции
2.044
Na srpskiot forum imaat objaveno deka ministerstvoto raboti od ovaa nedela,posrednik od bugarija na covekot mu gi predal dopolnitelnite dokumenti denes vo ministerstvo sto znaci deka edinstven problem se granicicnite premini... Dali imate informacija dali ukazot moze da go podigne nekoj vo tvoe ime?
Ukaz samo licno se podiga,inace za dostava na dopolnitelni dokumenti Ministerstvoto nikogas ne prestana da raboti,i dosega gi primaa dopolnitelnite dokumenti na salter i po posta.
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
610
Поени од реакции
169
"ЕУ донесе одлука – границите остануваат затворени до 15 јуни"
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.727
Ajde denes so novi nadezi za promeni vo statusite
Сега за сега има промени од задолжителна во финална за преписки од 2018,но и за преписки за странците Милдавци,Украинци и сл со преписки околу 17589/2019,за нив оди многу побрзо постапката.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
1.326
Сега за сега има промени од задолжителна во финална за преписки од 2018,но и за преписки за странците Милдавци,Украинци и сл со преписки околу 17589/2019,за нив оди многу побрзо постапката.
Koga ke bide nasata cccc vidi rabota daa 16 meseci na zadolzitelna sto e ova vakvo preku roditel pobrzo se smenija
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
223
Поени од реакции
297
При добивање на ЕГН број, за сите кои се во брак, дали носевте преведен извод на венчани или доволно е тоа што е забележано во изводото на родени дека имам склучено брак ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom