Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
Член од
28 февруари 2018
Мислења
138
Поени од реакции
233
INFORMACIJA ZA GRANICITE NEKOJ IMAA LIII ???? daliii od koa kje se pustat ako napravis vlez izlez voo drzavata kje moras da odes vo karantin 21 deeeeeeeeeeeen ???
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
684
Поени од реакции
1.209
INFORMACIJA ZA GRANICITE NEKOJ IMAA LIII ???? daliii od koa kje se pustat ako napravis vlez izlez voo drzavata kje moras da odes vo karantin 21 deeeeeeeeeeeen ???
Rano e .....:) Posle 15 Maj ....CE ja dumame kade Kako I sto .....Vi posakuvam na site prijaten Prvomajski Vikend :)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.539
Еве преку амбасада преписки со промена од задолжителна во финалнаод 1/2019-11/2019,13,14,16,17,,,,,,,157/2019 па после следат од Софија 125,131,165,172,,,,335/2019
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Еден совет до сите чекачи. Учетенго јазикот на земјата во која сакате да емигрирате, џабе ви е пасош ако немате квалификации за ЕУ. Мачни се тие ниско платени места, а со тие саатнини ќе бидете на еквивалент од 14.500 тука кај нас. Таман имате време додека да добиете пасоши да научите Б1/Б2 од англиски/германски евентуално Шведски :). Најдобронажерен совет
,, ZASTO LJUDI ODLAZE VAN,,

Pičiš radi svoje bezbednosti..
zbog sigurnog životnog zaloga..
furas zbog boljeg sistema vrednosti..
ne samo zbog ekonomskih razloga..

Zelis da ti je zemlja sređena..
da si deo čistog okoliša..
da ti sloboda nije obezvređena..
da ti svako ne sere i piša.

Veruj mi nije zbog para..
neces da te stoka kara..
Dojadilo ti poltronizma..
zbog svega zbog laznog patriotizma

Nije bitna toliko lova..
bitno je da budes preko..
sta ce ti domaća govna..
stvar je da budes daleko..

Peđa Milosevski

P. S Ne volim Bregovića više volim Štulića

Sine kada ovo shvatis onda se javi!
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
24
Од прилика кога би ги фатиле задолжителна 13000/2019? Што мислите?
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
63
,, ZASTO LJUDI ODLAZE VAN,,

Pičiš radi svoje bezbednosti..
zbog sigurnog životnog zaloga..
furas zbog boljeg sistema vrednosti..
ne samo zbog ekonomskih razloga..

Zelis da ti je zemlja sređena..
da si deo čistog okoliša..
da ti sloboda nije obezvređena..
da ti svako ne sere i piša.

Veruj mi nije zbog para..
neces da te stoka kara..
Dojadilo ti poltronizma..
zbog svega zbog laznog patriotizma

Nije bitna toliko lova..
bitno je da budes preko..
sta ce ti domaća govna..
stvar je da
Ja shvatam. Dodao bih i zato da ne bi morali učiti decu da budu prevaranti da bi preživeli.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
561
Поени од реакции
1.088
Jas sum prepiska 84**/2019, toa znaci deka pred mene ima 8000 prepiski ili?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.636
Поени од реакции
8.142
До кај се со потписи од вицепрезидента,мрда ли работава или тешко?
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
До кај се со потписи од вицепрезидента,мрда ли работава или тешко?
Треба да се до Мај,ама мислам има уште од Март и Април.
Кога ќе почнат да работат треба да има повеќе укази каде што ќе биде опфатен и Мај 2019 положително ....
Се надевам барем :angel:
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
@barselona123 да те израдувам,денес има промени на преписки од 2019 сега засега има до 353/2019,ќе ве известам до крај на ден ско има повеќе.
jas i zenami sme ispod prepiska 350 no seuste stoi zadolzitelna kaj dvajcata
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom