Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 април 2019
Мислења
28
Поени од реакции
63
Mnogo sme golemi maleri. Znaci 5 godini cakam i sega ka trebe da e gotovo vse oste cekanje. Na 6 mart podignah ukaza hodih istiot den v opstina za egn, i trqbvase na 16 da hodq da vzema egn-to i da hodq do policiqta za pasport i licna karta za,3 dena steshe da bade gotovo i viz sa kvo nastnastana, da ne moze ostee nekolko meseca da prikljuci covek sas procedurata.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Mnogo sme golemi maleri. Znaci 5 godini cakam i sega ka trebe da e gotovo vse oste cekanje. Na 6 mart podignah ukaza hodih istiot den v opstina za egn, i trqbvase na 16 da hodq da vzema egn-to i da hodq do policiqta za pasport i licna karta za,3 dena steshe da bade gotovo i viz sa kvo nastnastana, da ne moze ostee nekolko meseca da prikljuci covek sas procedurata.
Koj jazik ti e ova,ne lici ni na makedonski ni na bugarski
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
285
Поени од реакции
306
Koj jazik ti e ova,ne lici ni na makedonski ni na bugarski
Deckovo zboruva na bugarski dijalekt, isto kako i ti, i jas, i site Bugari od Makedonija. I makedonskiot jazik e bugarski dijalekt, zatoa ne se pravi nekoj patriot, koga si pisal sve do posleden koren kako bugari.
Автоматски споено мислење:

Gledam i Bugarija ja zatvori granicata za stranci,koj ke go znae koga ova ke se stabilizira,virusov ke go ima so godini,duri i Bugarija da ja otvori granicata i Pravosudie da pocni da prima stranki so stravoj treba da se patuva do Sofija da ne se zarazime po pat,ne e na arno dolgo ke trae krizava.
Abe ti i vidovit si bil, bravo, najpameten si ovde na forumot
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Deckovo zboruva na bugarski dijalekt, isto kako i ti, i jas, i site Bugari od Makedonija. I makedonskiot jazik e bugarski dijalekt, zatoa ne se pravi nekoj patriot, koga si pisal sve do posleden koren kako bugari.
Автоматски споено мислење:


Abe ti i vidovit si bil, bravo, najpameten si ovde na forumot
Za razlika od tebe jas imam mozok https://netpress.com.mk/bugarskiot-minister-za-zdravstvo-go-zabrani-vlezot-vo-zem-ata-za-drzhav-ani-od-treti-zem-i/ ,kazuvam fakti i si ja brkam rabotata kako sto treba, za cukajne vo gradi kolkav bugarin si ne davaat drzavjanstvo,baraat dokumenti zatoa ne jadi mnogu za djabe.
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Do deka ne zavrsi taa mizeria izgleda tolku bese od promemite,Da mu se snevidi i vuris i sve u Pm,ne e tolku strasen viriso otkolku krizata sto ide se e namerno ,ne mi zameruvajte od maka pisam pozdrav na site
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
431
Поени од реакции
1.156
Do deka ne zavrsi taa mizeria izgleda tolku bese od promemite,Da mu se snevidi i vuris i sve u Pm,ne e tolku strasen viriso otkolku krizata sto ide se e namerno ,ne mi zameruvajte od maka pisam pozdrav na site
Ајде @Mattea остани со мене и сите овде со позитивни мисли. Ќе го поминеме и тоа. Барем ние сме при крај...
 

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
458
Поени од реакции
786
Едно е реално, дека не издаваат ко на времето со 5 лева таксена марка, изјава и готово. Како и да е сметам дека интересот не е намален заради разни причини, тоа дека одбиваат за баналности е само начин на правење на некоа паричка. Голем процент од тие баратели идат по втор пат. ЕУ јасно ти вика, “ти си нон еу граѓанин и за тебе важат поинакви правила“, па повеќе од тоа здравје. Кој не осетил на своја кожа не знае што значат визи, амбасади, договори по мекдоналдс етц етц. Знам примери со еден куп доктори кои се враќани од Германски институции само и само заради одредени формалности со јазик, квоти и останати срања, па морале да се враќаат во МК, па од тука да тражат нов договро, нова процедура и тако даље. Сметам дека по 2012 ЕУ има ставено своевиден годишен лимит, заради социјален мир во околните држави околу Бугарија. На тој што му треба пасош ќе го чека и 5 години, за да излези од оваа дупка од држава.
Пак ќе кажам, пасош си е пасош, виза си е виза.
Poptpolno se soglsasuvam ,i bas poradi tie pricini...cekam ,I ako treba uste CE cekam ,,,Ali barem da znaeme Dali CE bide rabota ili ne ,,,xexe I ako bide koga ( klucnoto prasanje) pozdrav prijatele ...sekoka cest dobro kazano ;)
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
33
Луѓе останете смирени секако се чека многу на сите редот ке дојде моментално се справуваат сите со криза што енос доаѓа не само кај нас тука е целиот свет сите сакаме да се среди се само напнатоста тука не голем поздрав до членовите како крстич и сите што помагаат иако има бг пасош извинете ако некој сум навредил но секоја чест до оној што го направил форумот и оние што се грижат и помагаат ке повторам ова страна е за помош нема место за карање кој може нека помага помош да и сите што се вреѓате помислете што и што ако не е форумот некој и пари ви зема а ништо незнаете а тука имате 80 % информации за се од поднесување до подигање и дури за се големо благодарам до сите што читате
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom