Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 февруари 2020
Мислења
12
Поени од реакции
32
Od denes, celta mi e americko da zemam, i ke ja ostvaram celta. Do sega ne sum zemal, zaso bev idiot i cekav bugarsko :)
ти бугарско неможеш да земеш а америчко ке ја оствариш целта во друг живот

Sent from my AMN-LX9 using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Кога те однесе на полето после прикачување на пасош каде пишува дека ти е испратен мејл ,можеш ли да споделиш што пишува ,указ бр 20/2020...... од која дата?
Od 27/02/2020
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
Дечки имам еден проблем.
Пасошот што го имам има важност до крајот на мај т.е до 29 мај.
Ако закажам со него а за подигање на државјанство има термини и ке одам јуни или јули тогаш ке имам нов пасош.
Веќе сум сликан за паспш ама не мине земен поради кризата во мвр со пасоши.
Дали ке има проблем ако закажам со овој сега пааош а ке влезам во бг со нов пасош?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
30
Поени од реакции
6
Se izvinuvam,ve sledam od neodamna,bi sakala malo pojasnuvanje,mozna li e promena od zadolzitelna vo finalna ovoj period ili ne,(navistina ne mi e jasno)blagodaram
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Дечки имам еден проблем.
Пасошот што го имам има важност до крајот на мај т.е до 29 мај.
Ако закажам со него а за подигање на државјанство има термини и ке одам јуни или јули тогаш ке имам нов пасош.
Веќе сум сликан за паспш ама не мине земен поради кризата во мвр со пасоши.
Дали ке има проблем ако закажам со овој сега пааош а ке влезам во бг со нов пасош?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
I jas sum isti kako tebe,zakazi sega so stariot a so noviot ke odis za podigajne,nema problem,kazi dali ke ti stigne e mail,kaj mene uste ne stigna.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
Дечки имам еден проблем.
Пасошот што го имам има важност до крајот на мај т.е до 29 мај.
Ако закажам со него а за подигање на државјанство има термини и ке одам јуни или јули тогаш ке имам нов пасош.
Веќе сум сликан за паспш ама не мине земен поради кризата во мвр со пасоши.
Дали ке има проблем ако закажам со овој сега пааош а ке влезам во бг со нов пасош?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ako,prati slika od stariot a ke go podignes so noviot pasos.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Se izvinuvam,ve sledam od neodamna,bi sakala malo pojasnuvanje,mozna li e promena od zadolzitelna vo finalna ovoj period ili ne,(navistina ne mi e jasno)blagodaram
Pa rabotaat vo ministerstvoto no ne raboti samo sovetot,znaci treba da ima promeni na site statusi osven vo Polozitelno.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
265
Поени од реакции
275
ти бугарско неможеш да земеш а америчко ке ја оствариш целта во друг живот

Sent from my AMN-LX9 using Tapatalk
Aj glejte si gi zivotcinjata, i ne mi solete pamet sho mozam ja da zemam, nikoj ne ve prasa za mislenja. ;)
 
Последно уредено:
Член од
22 декември 2017
Мислења
10
Поени од реакции
6
zdr imam zakazano za podigajne na ukaz na 9 juni dali mozi toj ukaz da se podigni od konzulot vo bitola
 
Член од
20 мај 2019
Мислења
7
Поени од реакции
12
Denes proveriv mozda gocpisuva toa tuka samo da kazam ukaz 17 na majka mi izleze kaj i da e se nadevam i mojot ke bide so intervju 2017 juni vo Skopje primeni dokumenti vo Sofija vo dekemvri 2017 pozz do site
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom