Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Cestitki!!!
Автоматски споено мислење:

@orel100 јави сеее!!!!!
Има ли нешто кај тебе за радување????
:aplauz:
I kaj mene ukaz 20 denes konecno Pale,bev so potvrda od Strumica i dopolnitelno odnesov potvrda od Veliko Trnovo. Site na forumov da si docekate,nervi iskinavme site no na kraj ke se isplati.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
62
Поени од реакции
133
I kaj mene ukaz 20
intervju Noemvri 2016
Polozitelno krajot na Marti
Dokumenti dedo+potvrda i razlika vo prezime, so notarski akt
Dopolnitelno od Dekemvri 2017 do Fevruari 2019.
Pozdrav site da si docekate.
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
Дечки дали од тие што добивте указ денес закажавте термин за подигнување? Јас закажав ама не ми стигнува меил за потврда, а меилот точно го внесов 100%. Ако некој знае нека пише.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Dali kaj tie denes sto rezervisaa data za podigajne drzavjanstvo vi stigna e mail za da potvrdite?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.211
Поени од реакции
1.423
I kaj mene ukaz 20
intervju Noemvri 2016
Polozitelno krajot na Marti
Dokumenti dedo+potvrda i razlika vo prezime, so notarski akt
Dopolnitelno od Dekemvri 2017 do Fevruari 2019.
Pozdrav site da si docekate.
Uste eden slucaj deka razlikite vo preziminja nemat uloga so obicen notarski akt se zavrsuva rabota bravos cestitki se najdobro
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.442
Поени од реакции
212
@palekrstic
UKAZZZZZ

Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
71
Поени од реакции
51
Здраво на сите, дали некој има подигнато удостоверение во скоро од амбасада, па да ја објасни постапката ако може?
Odkako ke ti izlezi deka ti e isprateno vo ambasada drugiot den odis pasos kopija nosis i 2 sliki i na salter ti davaat da uplatis mislam vkupno 40 evra plus bankarska provizija i se vrakjas so uplatnica ti zapisuvaat adresa lege6 i ti go davat drzavjanstvoto. Od ambasada sluzbeno isprakjaat pismo vo lege6 opstina sredec deka si tamu zapisan i toa pismo stignuva po 2 meseci tamu. Koga ke stigni odis tamu i podigas dokument za adresa i podnesuvas za EGN togas tamu.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.958
Поени од реакции
4.934
@palekrstic
UKAZZZZZ

Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
Ajdeee so srekaa ,ete vo ovoj moment podobro e preku ambasada da go zemes otkolku od Sofija,,pobrzo ke zavrsis rabota.
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Дечки дали од тие што добивте указ денес закажавте термин за подигнување? Јас закажав ама не ми стигнува меил за потврда, а меилот точно го внесов 100%. Ако некој знае нека пише.
Нема ми стигнато и мене а и на Орел сеуште
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.958
Поени од реакции
4.934
Mi stigna mene za okolu 2 saata posle rezervacija
Кога те однесе на полето после прикачување на пасош каде пишува дека ти е испратен мејл ,можеш ли да споделиш што пишува ,указ бр 20/2020...... од која дата?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom