Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2017
Мислења
35
Поени од реакции
36
Jas vo petokot bev podignav ukaz egn i adresa ama posredniko mi rece ne moze za slikanje,se zavisi od posrednikot znaci
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
Pak ke ima uste eden ukaz 10668/2016 ,taa ne e vo ukaz 19.
Lele lugencaaaa:vozbud:
Автоматски споено мислење:

Coronava nekako dobra za Vas izleze....hahahahha
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
401
Поени од реакции
1.029
Pak ke ima uste eden ukaz 10668/2016 ,taa ne e vo ukaz 19.
Lele lugencaaaa:vozbud:
Автоматски споено мислење:

Coronava nekako dobra za Vas izleze....hahahahha
Сакаш да кажеш 3 укази ќе има денес ?
А кој странци од 2018 мислиш ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom