Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 февруари 2020
Мислења
10
Поени од реакции
2
Od denes promena vo izdavanje ukaz i kaj mene i kaj soprugot
Toj na finalna od 09.12 a jas mislam od 25.01
Pred 3nedeli go odnesovme po vtor pat izvodite i plus potvrda od strumica
A drugarite nasi ne odnesoa povtorno dok.i tie se odbieni
Fala vi na site za toa sto spodeluvavte info
@Pale.krstic prefrlime na spisokot
Дали документите ги однесе во период кога беше со статус за проверка од Вицето? И каква е процедурата за доставување дополнителни документи? Благодарам
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
110
Поени од реакции
84
Дали документите ги однесе во период кога беше со статус за проверка од Вицето? И каква е процедурата за доставување дополнителни документи? Благодарам
Gi odnesovme duri bevme na finalna
Samo duri si bil na finalna mozelo da se odnesat
Ako te prefrlele na potpis ne mozelo da se nosat ne gi priznavale
Nas ni gi odnese eden prijatel od strumica bez dop.dok.direkno odbivale
Автоматски споено мислење:

@palekrstic mozi apdejt na spisokot
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
******Апдејт Список на Положително 16.03.2020******


Положително од Фебруари останаа


19.02.2019 @rengoring
xx.02.2019 @Kiree-УКАЗ 17/2020
19.02.2019 @kikikiki1УКАЗ 19/2020
19.02.2019 @Dark3rr -УКАЗ 17/2020
20.02.2019 @responsible
20.02.2019 @Andrijan4e9321
27.02.2019 @Malo blgarce
крај.02.2019 @pejo89


Положително од Март
19.03.2019 @Fionafi -УКАЗ 19/2020
19.03.2019 @E2E -УКАЗ 19/2020
19.03.2019 @Milll-УКАЗ 19/2020
19.03.2019 @BregovicУКАЗ 19/2020
19.03.2019 @Root5УКАЗ 19/2020
19.03.2019 @tonimakaroni УКАЗ 19/2020
25.03.2019 @Pakito11
25.03.2019 @Mr.HyPNoTiC
27.03.2019 @goldfinger
27.03.2019 @DRD86
27.03.2019 @Romsom
27.03.2019 @orel100
28.03.2019 @ReniNeneУКАЗ 19/2020
xx.03.2019 @VikicaMkУКАЗ 19/2020
xx.03.2019 @Jovicaaa
Xx. 04.2019- @stephanno111Положително од Април

01.04.2019 @AnonymousAS
18.04.2019 @bakita
24.04.2019 @ognen101
24.04.2019 @12majmunka34
30.04.2019 @N-ter

Положително од Мај
15.05.2019 @daov.goran
15.05.2019 @Lovesimba
15.05.2019 @anamela
15.05.2019 @darkodamjan
15.05.2019 @Bonitop123
27.05.2019 @Mattea
27.05.2019- @Jotova potpisime
0x.05.2019 @Lovesimba

Положително од Јуни
12.06.2019 @zapce M
15.06.2019 @josifcaki
15.06.2019 @Prca
27.06.2019 @Kiko 9

Положително од Јули
05.07.2019 @RojalBND
05.07.2019 @jejans
07.07.2019 @Fenia
18.07.2019 @Vinz
24.07.2019- @BG13
24.07.2019- @TeoWalker
26.07.2019 @Kasper78Положително од Август
01.08.2019 @nebojsha985
01.08.2019 @ilirko18
01.08.2019 @stuttgard
01.08.2019 @mihail2804
01.08.2019 @Kate@
05.08.209 @KIRSON
06.08.2019 @theboy
10.08.2019 @Deki84
12.08.2019 @dvladev

Положително од Септември
19.09.2019 @Redmi
27.09.2019 @igordespo


Положително од Октомври
03.10.2019- @VlatkoN1
08.10.2019- @RIDA
11.10.2019- @Dimce12345
25.10.2019 @bavarec89
28.10.2019 @Oktavijan

Положително од Ноември
01.11.2019 @Bobedimean
07.11.2019- @@Maki15
13.11.2019 @Zanaetcija
17.11.2019 @macedonmk
25.11.2019 @Bigo
27.11.2019- @Kapetanot
28.11.2019- @Milicajo
29.11.2019 @Nexon
30.11.2019- @marijantiДЕКЕМВРИ
20.12.2019- @Banne
30.12.2019- @Zlatkoim
30.12.2019- @Fill
30.12.2019- @angieee21

ЈАНУАРИ 2020

14.01.2020 - @RRR123-финална 15.08.2019
14.01.2020-@bolowr4r4 -финална 19.08.2019
14.01.2020- @Nikispec
14.01.2020 @azderce -финална 20.08.2019
21.01.2020- @Majbejker 15.08.2019- финална
21.01.2020-@Smooth21- 22.08.2019-финална-потврда
30.01.2020 -@Aleksandar92 -23.08.2019-финална
30.01.2020- @gjoko10 -19.09.2019-финална
30.01.2020- @Riri25 - Xx. 09.2019-финална-родител-интСОФ

ФЕБРУАРИ 2020
04.02.2020- @Meh -28.08.2019-финална-братучед и потврда
04.02.2020- @AAGV -24.08.2019-финална- братучед и потврда
04.02.2020- @Iv*
12.02.2020- @JuveCr7
12.02.2020- @Bojana9033-крај на август 2019 на финална
12.02.2020- @Наќо Скопски -3 преписки
25.02.2020- @Lela996 -15.09.2019-финална
25.02.2020- @RoWiGeN -01.09.2019 -финална
25.02.2020- @Tlo88 -04.09.2019-финална
25.02.2020- @Imperatrica -11.2019-финална

МАРТ 2020
10.03.2020 -Сестра НА @FAHRER - 09.12.2019 -финална
12.03.2020- @Barca1990-24.01.2020-финална
13.03.2020-СОПРУГ НА @Ohridmaca1-финална од 09.12.2019 -со потврда
13.03.2020--@Ohridmaca1 -финална-23.01.2020 -потврда
Автоматски споено мислење:

Указ бр.17 Проверувајте !!!!!Со среќа!!!!
Автоматски споено мислење:

Има и Указ бр.18 !!!!!
Но само за странци е указ 18.
Два укази излегоа!!!
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
Za koja godina se pale ?
Преписка 14444/2017 е преку амбасада можете да видите.
За 2017 и дел 2018
Малку подоцна ќе пишам колку има преписки вклучени и отпилика до кој бр. се
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Koj bese clenot sto deneska trebase da podiga ukaz vo Sofija, da dade informacii dali rabotat, ili ima promeni vo rezimot na rabota? Pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom